Reklaam sulgub sekundi pärast

Koit Toome avameelselt oma minevikust: ma ei julgenud kellegi ees laulda

"90ndate Eesti hitikunnide" saates paljastas laulja Koit Toome, et tegelikult ei olnud tal üldse plaanis laulmisega tegelema hakata. Muusik avaldas, et toona oli ta introvertne inimene ning kartis teiste ees esineda.

Koit Toome on tuntud Eesti muusik, kelle karjäär sai alguse tänu muusikaprodutsent Mikk Targole, kes noore Koidu bändi Code One laulma pani. Toona noor muusik ei tahtnud aga üldse laulmisega tegeleda, vaid nägi end ainult klaverimängijana.

"See tuli kõik nii ootamatult, sest mul ei olnud mitte mingit ambitsiooni saada lauljaks ega hakata mingit bändi tegema või kuulsaks saada või midagi sihukest. Mul oli ikkagi esimene rõhk klaverimängul ja ma olin võrdlemisi selline introvert ja ma olin pigem sissepoole ja ma üldse ei julgenud kellegi teise ees laulda. Ma ei julgenud isegi oma ema või vanemate ees kodus laulda," meenutas Koit Toome oma karjääri algusaegu.

"Ma võtsin tihti peale tunde klassi Otsa koolis ja siis võisin tundide viisi klaverit mängida, laulda ise. Tõmbasin kaks vaheust kinni, et jumala eest keegi ei kuuleks."

Bänd Code One
Bänd Code One — FOTO: TV3

Õnneks sai Koit Toomest siiski suur muusik, kui talle leiti lavapartneriks Sarah, kellega koos alustati Mikk Targo produtseerimisel bändi Code One. Duo suurimad hitid olid ja on siiani "On küll hilja", "Sellest saab meie suvi", "Vikerkaar" ning paljud muud.

"Mind ikka visati sisuliselt pea ees sinna džunglisse mingite Kuldsete Triode ja Jamide ja 2 Quick Startide vahele ja Nancyde ja vaata ise, kuidas hakkama saad," rääkis Toome. Tema jaoks oli aga äärmiselt raske suurt lava täita, kus ei olnud bändi. 

"Suurel laval sul ei ole bändi ka. Sa oled seal nagu palja tilliga tikutopsi peal, et sa pead ära täitma selle lava kuidagi. Sa pead midagi ütlema, midagi seal tegema, et ei ole mõtet lihtsalt tuimalt suud maigutada."

Vaata saadet "90ndate Eesti hitikunnid" uuesti TV3Playst!

Saade on TV3 eetris igal kolmapäeval kell 21.00!

Kommentaarid puuduvad