Viljandi kortemajas toimunud plahvatus pööras elanike elu peapeale: mis saab edasi?

Möödunud reede õhtul süttis Viljandis Toome tänaval kortermaja korteri toas infrapuna gaasiahi, mille sees oli majapidamisgaasi balloon. Elanikust mees viskas leekides seadme rõdule, kus balloon lõhkes ja süütas ümbruse. Leegid levisid kiiresti kortermaja viilkatuse alla. Mis põhjusel seade süttis ja millist abi viljandi elanikud vajavad ning mis saab edasi? “TV3 uudised” käis kohapeal uurimas.

“Tulime just perega õuest jalutamast, jõudsime tuppa, naabrinaine tuli ukse peal vastu, et temal põleb ja siis ulatas üle ukse kustutusteki ja pani ukse kinni, et tuuletõmbust ei tekiks. Siis käis üks hirmus käratus ja pauk,” ütles kortermaja elanik Reijo.

Toome tänaval asuvas kortermajas süttis infrapuna gaasiahi, mille sees oli gaasiballoon. Korteri elanik viskas leekides seadme rõdule, kus balloon lõhkes. Leegid levisid kiiresti ka kortermaja viilkatuse alla. Kortermaja kustutustööd kestsid tunde ja nüüd on enamik korteritest elamiskõlbmatud, sest mida ei võtnud tuli, selle hävitas vesi.

Kui paljudel on tänaseks uus elamispind leitud? “Meil ei ole endalgi veel, me saame alles homme ühte korterit vaatama minna. Täna üritame siin kokku pakkida, et saaks homme auto peale. On kõrvalnaabrid, kes on sugulaste juures, üks päev ühe juures, teine päev teist juures,” ütles Reijo.

Juba samal õhtul pakuti elanikele peavarju külalismajades ja sotsiaalkorterites. Tänaseks on seda võimalust kasutanud kaks pere. Kas ja kui palju saab aga linn korteriühistut rahaliselt toetada? “Ajakirjanikud on minu käest ka küsinud seda, et miks linn ei aita katust remontida. Linn avalikku raha siia panna päris sirge seljaga ikka ei saa. Inimesed on tõesti hädas,” ütles Viljandi abilinnapea Kalvi Märtin.

Reijo tõdeb, et majal kindlustust ei olnud, oli vaid plaan sellega tegelema hakata, kuid inimestel olid erinevad soovid ja mõtted. Tema sõnul oli 26 korteri peale kahel korteri kindlustus puudu.

Milline lahendus asjale leidub? Võimalusi on mitmeid ning samuti saavad kõik head inimesed ka oma õla alla panna.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad