Reklaam sulgub sekundi pärast

Väidetavad imeravimid mõne hiirekliki kaugusel! TV3 eksperiment tõestas libameditsiini vohamist

TV3 UUDISED

TV3 uudiste eksperiment näitas, et praegu võib igaüks endale tervist kahjustavaid nii-öelda uhhuu-meditsiini tooteid osta mõne hiirekliki või ühe telefonikõnega.

Paar minutit internetis otsimist ja üks telefonikõne hiljem võib tõdeda, et rumal on see, kes lahendust ei leia. Nii ei müüda MMS-i küll otseselt, kuid küsides jõuab ikkagi väidetava imeravimini. Parandama peaks see põhimõtteliselt kõike ning eksitaval kombel reklaamivad seda just nii ka paljud isehakanud meditsiinigurud. 

Internetist otsides läheb aega kõigest paar minutit, et leida selline kombinatsioon, mis tegelikult ongi MMS. Kas ka poodidest leiab kõigest paari minutiga üles MMS-i, mida tegelikult müüa ei tohi? Esimesest poest ei õnnestu MMS-i saada, kuid järgmises poes saab selle koheselt küsimise peale kätte.

Müüja kinnitab, et toodet ostetakse palju ning pakub reporterile ka vitamiine, mille müük on tegelikult Eestis keelatud, aga poeriiulitele jõuavad need Läti kaudu.

"Hetkel on põhiprobleem selles, et seaduses on kirjas, aga puudub järelvalve. Ei ole võimalik kuidagi tagada, et see ei leviks. Inimesi ei saa otseselt karistada ega ole mingeid asju, millest kinni võtta," selgitab MTÜ Vox Rationis juhatuse liige Helle Laanes

Terviseminister Riina Sikkut lisab: "Kuna kõiki neid koostisaineid kasutatakse kas tööstuses või teistel eesmärkidel, siis nende ainete müük ei ole keelatud. On väga suur vahe, kas puhastusvahendi pudel on riiuli peal või keegi lubab, et selle tarvitamise järel saad sa lahti vaimse tervise muredest, vähist või külmetushaigusest."

Isegi kui kättesaadavad ravimid ei pruugi üksi olla ohtlikud, võib ohtlikuks muutuda see, kui keeldutakse päris meditsiinist ning usutakse alternatiivmeditsiini võimu. 

Vaata artikli päises olevast videost, kuidas plaanitakse tulevikus teise inimesi tervise arvelt libameditsiiniga raha teenivatele isikutele vastu seista!

Kommentaarid puuduvad