Reklaam sulgub sekundi pärast

Vähem vange tähendab tähem töötajaid: Tartu vanglat ootab suvel ees suur koondamine

Eelarvekärped jõuavad ka vangimajja. Eile anti teada, et alates suvest kaotab Tartu vanglas töö 90 ametnikku, mis on muu hulgas tingitud ühiskonna turvalisemaks muutumisest ja ajalooliselt madalaimale tasemele langenud kinnipeetavate arvust.

Riigikontroll soovitas oma auditis juba mullu sügisel võtta ette muutused vanglasüsteemis ning algselt nägi riigikontroll ette üldse terve Tartu vangla sulgemist. Vangla töö ümberkorraldamine aitab kaasa konkurentsivõimelise palgataseme säilitamiseks. Täna ei ole varasemaga võrreldes vaja enam nii palju kohti kinnipeetavatele.

"Tartu vanglast paigutatakse esimese poolaasta jooksul ümber 250 kinnipeetavat ja Tartu vangla jätkab vähendatud mahus. Me sulgeme ühe kinnipeetavate hoone ja jätkame Tartu vanglas opereerimist piirkondliku vanglana, mis tegeleb Jõgeva ja Viljandi maakonda ning Lõuna-Eestit. Samamoodi jätkame avavanglas ja keskses psühhiaatriaosakonnas teenuse osutamist," ütles vanglateenistuse juht Rait Kuuse.

Tartu vanglasse paigutatakse ümber põhiliselt seksuaalkurjategijad ja narkosõltlastest kinnipeetavad. Ühe eluploki sulgemine tähendab ka seda, et alates suvest kaotab Tartu vanglas töö 90 ametnikku.

"Nende 90 ametikoha arvelt tugevdatakse ennekõike Tallinna vanglat, kriminaalhooldustööd ja tagatakse seal see, et oleks võimalik kõik vakantsed ametikohad täita ja teistpidi ka parandada konkurentsivõimet tööturul," lisas Kuuse.

Viimaste aastatega on vangide arv väga kiiresti langenud. Eelmise aastaga võrreldes on langus olnud lausa 10%. Kolmes vanglas kokku on hetkel 1827 kinnipeetavat. Nii vähe kinnipeetavat ei ole Eestis olnud kogu taasiseseisvumise aja jooksul.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.