Reklaam sulgub sekundi pärast

Ummikud tulekul? Tallinna kesklinnas jätkatakse sügisel peatunud ehitustöid

TV3 UUDISED

Joonatan Pärn

Alates 4. märtsist muutub liikluskorraldus Tallinna kesklinnas, seoses Vanasadama trammiliini ehitusega. Tallinna abilinnapea Vladimir Svet nendib, et taaskord algavad ehitustööd tekitavad paratamatult ebamugavusi, kuid olukord ei saa olema võrreldav möödunud suvel toimunuga.

"Paraku tekitavad ehitustööd ebamugavusi ja olukordi, kus inimesed peavad veidi muutma oma harjumusi ning täpsemalt jälgima ühistranspordi graafikuid ja Waze'i," selgitab Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. "Siiski ei hakka see olukord olema võrreldav eelmise aastaga," lisab ta.

Abilinnapea prognoosib, et ummikud ei saa olema nii olulised, kui eelmisel aastal, sest paljud toona töös olnud ristmikud on tänaseks valmis. Suures plaanis kolib kogu tööde tsükkel linnapoole äärde ja kogu liiklus hakkab toimuma sadamapoolsel teeosal, vahendavad "TV3 uudised". 

"Põhja puiesteel on kaks sulgemist suunaga Kalamaja poolt Pirita suunas. Eelmisel aastal tegime tööd põhjapoolsetel harudel: Põhja puiesteel ja Ahtri tänaval. Sel aastal teeme neid töid lõunapoolsetel harudel," räägib Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja Jaan Tarmak

Lisaks muutuvad tööde piirkonnas koguni 17 ühistranspordiliini marsruudid. "Sõitjatele väga suurt muudatust ei tule just selle tõttu, et uued peatused on vahetus läheduses, võrreldes nendega, mis olid varasemalt," nendib Transpordiameti ühistranspordiosakonna juhataja Liis Spiegelberg. Ta lisab, et ühistranspordi graafikuid jälgitakse pidevalt, et muuta need võimalikult täpseks. 

Oluline muutus trammiliikluses leiab aset peale 15. märtsi, kui Tondi eritasandilise ristmiku ehitusega seoses ei liigu kolmanda ja neljanda liini trammid Tondini, vaid teevad tagasipöörde Vana-Lõuna tänaval. 

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad