Reklaam sulgub sekundi pärast

Šokeeriv tõde Tallinna trollide taga: bussid on nii vanad, et neid “hoitakse elus”

Kes oleks osanud arvata, et Tallinna teedel ringi vuravad trollibussid on juba nii vanad, et neid tuleb sõna otseses mõttes elus hoida? Õnneks aga võib juba õige pea oodata uusi liiklusvahendeid, sest Tallinn kavatseb trollipargi korda teha.

Tallinna Linnatranspordi AS juht Kaido Padari sõnul hoitakse täna linnaliikluses nähtavaid trollibusse sisuliselt elus, sest need on juba 20 aastat vanad, kuigi ühe trolli eluiga peaks olema 18 aastat. Seega on trollipargi uuendamine hädavajalik. "See on kindlasti väljakutse. Jutud sellisest otsusest on tükk aega keerelnud, meie enda sisendi oleme tegelikult möödunud aasta teises pooles ära andnud ja kui see otsus jõudis meieni, siis me saame hakata hankedokumente ette valmistama," sõnab ta.

Ka elektritranspordi remondivaldkonna juht Sulev Viks kinnitab, et nad teevad täna omaltpoolt kõik, et Tallinnas ringi vuravaid trolle elus ja liikvel hoida, et nendega oleks turvaline sõita, ent Tallinna teede ja aja hammasratta vastu ei saa nemadki lõputult võidelda. 

Reporter piilus ka trolli alla ning tõepoolest - see vaatepilt pole sugugi rõõmustav. Kuidas on lood trollide sisemusega? "Me püüame jõudumööda teha. On neid, kus on põrandad vahetatud, kus on värvitud, me oleme seda kõike teinud," ütleb Viks ja lisab, et ilmselt tuleb paljudele üllatusena, et trollibusside põrandaid katavad vineerplaadid, mida omakorda katab linoleum. 

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet kinnitab, et tulevikus plaanib linn üle minna akutrollide peale, mis tähendab seda, et osa teekonnast sõidetakse nn "sarvedega" ja osa ilma nendeta ehk patarei jõul. Uusi liine kohe rajama ei hakata, vaid esialgu on linnavalitsusel plaan teha olemasolevate liinide taristu korda. 

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!

Kommentaarid puuduvad