Reklaam sulgub sekundi pärast

Sõjateemalised plakatid tekitavad palju pahameelt! Läänemets: lõppkokkuvõttes on tegu kunstiga

Tallinna linnapilti ilmusid hiljuti sõjateemalised postrid, millel kujutatakse pealinna sõjast räsituna. Plakatid on tekitanud aga paljudes pahameelt. "Tegelikult me peame valmis olema ja mõned asjad maailmas ongi jubedad," kommenteerib Lauri Läänemets.

"Ma arvan, et kui selle kunsti eesmärk on öelda, et hirmsad asjad juhtuvad ja ärge unustage neid ja olge valmis, siis me ei peaks seda kritiseerima," sõnas Lauri Läänemets "TV3 uudistele" antud intervjuus. "Tegelikult me peame valmis olema ja mõned asjad maailmas ongi jubedad."

Kunstnikute eesmärk ongi panna inimesi mõtlema, et eestlastel on palju, mille eest olla tänulik ja meelde tuletada, et me oleme vabad. "Igal inimesel on õigus oma arvamusele, oma tunnetele ja see on täpselt see koht, millega me olime arvestanud, kui seda teost lõime. See on kõik sellega kaasnev osa," sõnas autor Rebeca Parbus.

Läänemets lisas ka, et kunst tavaliselt tekitabki vastakaid arvamusi."Ma saan enda arvamust öelda ja lõppkokkuvõttes on tegu kunstiga. Kunstiga on alati nii, et kellelegi meeldib ja kellelegi ei meeldi."

Mida arvad sina tänavapilti ilmunud sõjateemalistest postritest?

Kommentaarid puuduvad