“Siit ülevalt on näha, et ongi täitsa ribadeks!” Kas kesklinna mänguväljakud on lastele ohtlikud?

“TV3 uudised” vahendab, et Tallinna Kesklinna linnaosa vanem pidi kurbusega tõdema, et antud eelarvest ei jätku piisavalt raha mänguväljakute parandamiseks. Nii mindigi koputama nende ustele, kes lisaraha anda saaksid.

Tallinna kesklinna mänguväljakute seas on kaks peamist murelast. Üheks neist Falgi pargi mänguväljaku ronimisvõrk. „Ma võtsin siis julguse kokku ja tulin siia üles vaatama, mis olukord päriselt on ja siit ülevalt on näha, et ongi täitsa ribadeks. Et võib-olla on kindlam ikkagi kohe alla tagasi tulla,” ütles TV3 reporter.

Lapsevanem Kärt on lastega mänguväljakute tihe külastaja ning tema oma lapsi niisama turnima ei usalda. „Proovin nendega ikka koos ronida ja vaatan, et kui mind kannatab, siis kannatab lapsi ka.”

Antud ronimisvõrku ei ole võimalik osati parandada, sest katkisi trosse on palju ning mõistlikum oleks täielikult välja vahetada. Maksumus oleks 16 260 eurot.

„Ikka teeb murelikuks, sest et näiteks see kiik seal, see kriuksub juba, sealt on kõik see filter ära kulunud ja nagu te ütlesite, siis turnimisatraktsioon, see on sealt ülevalt lahti,” ütles Kärt.

Mänguväljakute tehniline hooldus toimub regulaarselt kaks korda kuus. 42 erineva mängu- ja spordiväljaku jaoks on näiteks Tallinna Kesklinna Valitsuse eelarves ligi 47 000 eurot. „Mänguväljakute hooldus on väga rangelt reglementeeritud, see on väga kõrgendatud tähelepanu all. Meie esimene prioriteet on ikkagi see, et nad on ohutud lastele kasutamiseks. Kuna siin ei ole ühtegi teist varianti, et see peab olema ohutu, siis ka need elemendid, mida on vaja vahetada, on tihtipeale originaalelemendid, mida on vaja tehastest saada,” ütles Tallinna kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm.

Erielemendid maksavad ka erilisi summasid ja nii pöörduski Monika Haukanõmm Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti poole, et mänguväljakute hooldamiseks lisaraha küsida. „Kui meil on erakorraliselt vaja mõned elemendid vahetada – nad on kas katki läinud või nad on kulunud või ka mõnikord lõhutud, mida tuleb ja see vajadus on suurem, kui meil on – siis meil on võimalik nagu erakorraliselt pöörduda ja taotleda lisarahastust ja seda meile alati kantud. Täna me võime öelda, et meie eelarve on selleks aastaks umbes 62 000 eurot,” lisas Haukanõmm.

Hea uudis on, lisaraha antakse nimelt 15 000 eurot. Halb uudis on aga, et varuosade saamise ning elementide parandamisega võib kaua aega minna.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad