Reklaam sulgub sekundi pärast

Rotermanni kvartal täitus jääskulptuuridega: paljud kunstnikud jääd ei puutu, see on keeruline materjal

Tallinnas Rotermannis olid nädalavahetusel kohal Eesti parimad skulptorid, kes valmistasid linnarahva ees jääskulptuure. Valmivad nii Jeff Koonsi kuulsad õhupallikoerad kui ka keith haringu elektripirni motiivist inspireeritud teosed.

Pealinna südames Rotermannis tervitati meeldivate emotsioonidega Eesti skulptorite töid, mis on inspireeritud popkunstimuuseumis olevast kollektsioonist. Eksimisruumi selliste teoste meisterdamisega ei ole. Jää on aga pärit Lätist.

„Tegelikult Eestis ei olegi väga palju inimesi, kes jääskulptuur teevad ja tavakunstnikud näiteks jääd ei puutugi, sellepärast et see on keeruline meedium. Kui sa lõikad ühe tüki välja, siis enam tagasi sa seda ei saa. Eestis on teatud seltskond, kes on kõigile tuntud ja käivad ja teevad neid skulptuure ja nemad ongi meil täna kohal,“ ütles PoCo popkunstimuuseumi kommunikatsioonijuht Helen Aasa.

„Sellest tuleb jääskulptuur elektripirni motiiviga, võib vist nii öelda. Skulptuur on inspireeritud Ameerika popkunstniku Keith Haringu teostest. Tal on hästi palju sihukesi, korduvaid naiivseid, ikoonilisi kujutisi ja mõnest teosest läbi jooksev motiiv on siis niisugune elektripirnimotiiv. Ja kuna valgus võiks pärast sisse paista, siis ma loodan, et jääb lahedalt mõjuma. Ja töö on võib-olla tehtud väikse pühendumisega maainimestele, kes hetkel on elektriga jännis olnud. Jäägu see pirn nende jaoks põlema siia,“ ütles skulptor Põvvat Kama.

Nüüd tuleb lihtsalt hoida pöidlad peos, et ilmataati erilist vingerpussi ei teeks ning et õues temperatuurid liiga soojaks ei läheks.

„Loodame, et püsib vähemalt kuukese, kui ilmataat on meie vastu helde. Täna ja homme on veel soe, aga siis peaks juba jahedaks minema ja siis seisavad vast kuukese ikka,“ lisas Helen Aasa.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.