Reklaam sulgub sekundi pärast

Raske õppustel, kerge lahingus: 200 pioneeripataljoni ajateenijat harjutasid linnalahingut

Ligi 200 pioneeripataljoni ajateenijat on alates esmaspäevast omandamas Lääne-Virumaal linnalahingute kogemusi. Miks see vajalik on ning kuidas ajateenijad hakkama saavad, seda käis "TV3 uudised" lahingumöllus uurimas.

Nagu ütleb üks vanasõna: raske õppustel, kerge lahingus. Selleks et õppida, kuidas pidada linnulahinguid, korraldas kaitsevägi aastaid tühjana seisnud, kuid möödunud aastal uue hingamise saanud pisikeses Rabasaare külas tõelise lahingumöllu. "TV3 uudised" pani vesti selga ja kiivri pähe ning läks vaatame, millega mehed täpsemalt tegelevad.

„Siin on toimuvas pioneeripataljoni ajateenijate hoonestatud alal võitlemise õpe, maakeeli kutsutakse linnalahinguks. Meie kui pioneeride jaoks on see selline toetav teadmine. See õpe siis annab meile sellisteks teadmised, kui meie tehnika varustus ära lastakse, õhku lastakse. Et kuidas siis jalaväelane tegutseb või samas näeme ka, mida jalaväelane mõtleb hoonestatud alal võideldes,” ütles Pioneeripataljoni pioneerikompanii ülem kapten Raul Reiljan.

Linnulahinguoskuste omandamine on kaitseväelase jaoks ka väga tähtis ning erinev metsalahingutes kardinaalselt.

„Kui metsas on sihtmärgid tavaliselt kaugel puude taga ja tavaliselt samal pinnal, siis linnas on väga palju aknaid kõrgemal madalamal ja ilmselt kontaktid tulevad reeglina siis pigem lähemalt. Ja see tähendab seda, et mehed peavad üksteist usaldama. Et kõik vaataksid igasuguseid avaausi. Ja usaldus ongi just see põhiasi, mis, mida me siin üritame arendada,” ütles Pinoeeripataljoni tehnikarühma ülema abi lipnik Paul Pank.

Kuidas mehed siiamaani hakkama on saanud? Pioneeripataljoni tehnikarühma ülem lipnik Marten Vingisaar vastas, et mehed on päris hästi hakkama saanud ning kõvasti on olnud harjutamist ja drillimist, et saada selgeks n-ö põhitõed ja jõuda samale tasemele.

Kas ja kui palju jälgitakse kaitseväe puhul võib-olla siis sellise linnulahingute harjutamise käigus ka seda, mis praegu hetkel maailmas toimub?

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.