Reklaam sulgub sekundi pärast

Ränk! TV3 reporterid läbisid maailma ühe raskeima aerutamismaratoni ilma ettevalmistuseta

TV3 uudised

"TV3 uudiste" reporterid Karl-Johannes Kõiv ja Tair Helm otsustasid vastu võtta ühe pöörase seikluse ning läbida peaaegu olematu ettevalmistusega ränkraske Võhandu maraton.

Võhandu maratoni reklaamitakse kui maailma üht raskeimat aerutamisvõistlust, mille 100 kilomeetrine distants kulgeb Võrust Võõpsuni. Tänavu toimus see juba 19. korda. Stardipauk kõlas kell 7 hommikul, misjärel oli tuhandetel inimestel finišeerumiseks aega 24 tundi. Seekord võttis üritusest osa rekordarv inimesi - peaaegu 2800 kätepaari.

Reporterid tõdesid, et mõte üritusest osa võtta tekkis viimasel hetkel ning peas oli neil vaid üks küsimus: "Kas me suudame?" Nii Karl-Johannes kui ka Tair aerutasid viimati 10 aastat tagasi. "Me oleme oma eesmärgiks pannud, et umbes 13-15 tundi me seda läbime," jagas Kõiv. Tairi sõnul oli noormeeste eesmärk mitte katkestada. 

Kui alguses oli neil tuju üleval, siis iga kilomeetri läbides see üha hääbus. Karl-Johannes sõnas, et tegelikult rääkisid nad Tairiga väga vähe, sest põhiline aur läks just aerutamisele. Kiiresti sai neile selgeks see, et kui selg on sundasendis ning keha teeb katkematult harjumatut liigutust, muutub umbes 30 kilogrammise kanuu kandmine vaid mõnesaja meetri pikkustes jalgsi ületuskohades mammutraskeks. 

Kuna võistluse käigus saavad riided märjaks, tuleb kangestumise vältimiseks neid pidevalt vahetada. Tairil kulus kokku 2 komplekti, Karlil aga 3. Ka plaan B oli neil välja mõeldud. "Võtsime pläsku kanget alkoholi ka. Ei ole midagi salata. Ühel hetkel kui on vaja, siis tuleb sisse võtta," jagas Kõiv. 

80% ajast istusid Karl-Johannes ja Tair vaikuses. "See oli piisav, et olla iseenese mõtetega. Piisav, et mõelda, miks sinu 1. klassi armastus sind ei tahtnud või mis üldse on elu eesmärk," jagas Karl-Johannes.

Tair ja Karl-Johannes läbisid ränkraske katsumuse 16 tunni 2 minuti ja 19 sekundiga.

Vaata "TV3 uudiste" videolugu päises olevast videost! 

Kommentaarid puuduvad