Reklaam sulgub sekundi pärast

Piloodid Tartu-Helsingi lennuliinist: professionaalsest seisukohast on tegu keeruka ülesandega

TV3 uudised

Tartlastel ja lõunaeestlastel on põhjust rõõmustada, sest enam ei pea nad lennureisile minnes bussi või autoga Tallinnasse ega Riiga loksuma. Eelmisest nädalast avanes võimalus Tartu lennujaamast otse Helsingisse lennata. Nagu selgus, rõõmustab uus lennuliin ka palju kaugemaid külalisi.

Tartu lennujaam on saanud uue hoo sisse läbi Helsingi lendude.

"Enne seda kasutasin bussi, millega läksin Tallinnasse. Nüüd ma säästan neli tundi aega, ma saan kauem magada," ütles reisija Meelis.

"Ei lenda väga tihti, aga tööreisi suhtes on väga mugav, et saab kohe otse kodulinnast lennata," ütles reisija Maris.

Kelle arvates on Tallinna lennujaam väike, tulgu Tartusse, kus lennujaamas on kõik väga mugav ja kompaktne. Kell kuus hommikul väljuv Finnairi lennuk mahutab umbes 70 inimest.

Tartu ja Helsingi vahel toimub neli lendu päevas. Ülikoolilinnast väljub lennuk kell 6 hommikul ja kell 3 pärastlõunal. Helsingist Tartusse tuleb lennukiga 13.50 pärastlõunal ning kell 23.55 hilisõhtul. Ühe suuna pileti hind jääb 85 euro kanti ja leping teenusepakkujaga kehtib järgmised neli aastat. Tartu on aga lennuliikluse taasavamise nimel kõvasti vaeva näinud. Kaasa aitas kultuuripealinna tiitel, mida "Emajõe Ateena" sel aastal kannab.

"Ikka kõige rohkem tänusõnu on öelda Tartu linnale, kes on seda rida pikalt ajanud ja samuti ka Eesti riigile. Tartu 2024 või Euroopa kultuuripealinn oli lihtsalt ülihästi ajaliselt kokku langev. Meil tõesti tuleb palju külalisi ja lennuliiklus on selle jaoks Tartusse Helsingist ja vastupidi väga vajalik," ütles SA Tartu 2024 juhatuse liige Kuldar Leis.

"Ma olen pärit Jaapanist, ma lendan otselennuga Jaapanist Helsingisse ja nüüd saab ka Helsingist otse Tartusse. See on suurepärane ning nüüd on palju lihtsam siia tulla. See on väga hea, ma olen nii õnnelik," ütles Jaapanist pärit muusik Shiori.

Tartu-Helsingi lennul oli eelmise nädala reedel 17 inimest. "Väga hea, täiesti super. Muidu peaks ju minema Tallinnasse, kaks tundi autosõiduaega, pluss tunnike-poolteist veel otsa lennujaama varem kohale, pluss kütusekulud. Täiesti super! Ma ärkasin poolteist tundi enne lendu üles, kümme minutit taksoga lennujaama ja kell 6 hommikul tõusime õhku ja kohaliku aja järgi kell 8.15 olen Varssavis läbi Helsingi. Kolme tunni ja viieteistkümne minutiga Tartust Varssavisse, täiesti super," ütles lennureisija Sander.

Reisi vältel pakutakse tasuta vett ja mustikamahla. Topsi kuuma kohvi eest peab välja käima kolm eurot. Näib, et mitte ainult tartlased ja lõunaeestlased ei rõõmusta Tartu-Helsingi liini üle, vaid ka pardameeskonna jaoks on sel marsruudil oma võlu.

"Professionaalsest seisukohast on tegu keeruka ülesandega, sest [Tartu] maandumisrada on üsna kitsas, aga piloodina on see samas mulle ka üsna huvitav katsumus," ütles kaaspiloot Jasmin Lumme.

Ka pardameeskonna juht Tuija Ruokamo ütles, et on seda lendu kaua oodanud.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad