Reklaam sulgub sekundi pärast

Pahased põllumehed protestisid Antslas: sanktsioonid Venemaale pole täielikud!

TV3 uudised

Antslas toimus põllumeeste väljaastumine, kus mitmekümne masinaga tõmmati tähelepanu vilja- ja loomakasvatajate probleemidele ning põllumeeste raskused olid kõne all ka Riigikogus. Üheskoos sõitsid 12 traktorit, kolm veoautot ja mitukümmend sõiduautot.

Antslas toimus eile põllumeeste kogunemine, kus üheskoos sõitsid 12 traktorit, 3 veoautot ja mitukümmend sõiduautot. Põhimõtteliselt võib öelda, et Euroopa mitmed riigid vallutanud põllumeeste meeleavaldused on laienenud meilegi.

"Jätkuvalt on ju need eelmise aasta ilmastikuoludest tingitud halvad majandustulemused need, mis kõige rohkem puudutavad, aga samamoodi ka kogu see toetuste temaatika keerulisteks muutumine, lisanduv bürokraatia, halduskoormus," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Ants Noot.

Üks põhjus, miks Euroopas protestitakse, on Vene, Valgevene ja Ukraina odavama põllumajandustoodangu jõudmine Euroopa Liidu turule. Import Venemaalt kahaneb vaikselt, aga päris kinni pole keeratud.

"Me teame statistikat, Me näeme, et vaikselt koguaeg import Venemaalt kukub. Jah, mingil määral veel transiit põllumajandussaadustele ja toiduainetele on jätkunud. Kuhu ja kuidas ta täpselt liigub, ka siin tundub, et on ikkagi Vene kuri käsi mängus, kes igatpidi proovib skeemitada, et pääseda Euroopa turule, kaasa arvatud Eesti turule," ütles regionaalminister Madis Kallas.

"Me ju teame, et riigi enesevarustus on 130-140%. Meie põllumehed toodavad vilja küll ja veel. See muidugi ei ole küll eriti isamaaline tegevus, pehmelt öeldes. Mina arvan seda kui endine ja ka praegune põllu mees veel, natukene," ütles endine põllumajandusminister Tiit Tammsaar.

Tegemist ei ole keelatud kaubaga, sest toit ja sööt ei ole sanktsioonide all.

"Hetkel Euroopas läbirääkimised käivad ja oleme hoidnud seni toiduained ja põllumajandussaadused n-ö sellest sanktsioonide paketist väljas. Seal on väga palju erinevaid argumente, kaasa arvatud need riigid, kus sisuliselt on praegu näljahäda, et kui palju see neid mõjutab," lisas Kallas.

Teine põllumeeste protestimise põhjus on karmistuvad keskkonnanormid.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad