NUNNU VIDEO | Tallinna Loomaaia asukad maiustasid kõrvitsatega: nad on väga tänulikud!

Tallinna loomaaias on peaaegu kümme aastat igal sügisel oodatud puu- ja köögiviljaannetusi, et loomadele parimat ninaesist pakkuda. Suursugune kõrvitsapidu pani sügisele uhke punkti ka sel aastal.

“Tähistame kõrvitsate kogumiskampaania lõppu suure kõrvitsapeoga. Täna on ilmaga küll vedanud ja lund on kõik kohad täis sadanud, aga loomaaias ringi askeldades saab kindlasti näha palju põnevat,” räägib “TV3 uudistele” Tallinna loomaaia kommunikatsioonispetsialist Agnes Janson.

“Meile tuuakse (peale kõrvitsate) ka teisi aedvilju: peete, kaalikaid, õunu ja porgandeid. Kokku oleme saanud üle kümne tonni kõrvitsaid ja pea neli tonni teisi aedvilju ja tammetõrusid,” lisab ta. Jansoni sõnul armastavad loomaaia asukatest kõrvitsaid kõige rohkem elevandid.

Loodushariduse spetsialist Darja Zubareva selgitab: “Loomad on väga tänulikud kõigile elanikele, kes tõid kõrvitsaid ja ka teisi saadusi. Meile toodi kokku 14 tonni, millest kõrvitsad on natuke üle kümne.” Zubareva lisab, et 14 tonni annetatud puu- ja köögivilju on kui soe kingitus loomadele eesootavaks külmaks ajaks.

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost, milliseid emotsioone tekitab kõrvitsapidu loomaaia pisematele külastajatele!

Kommentaarid puuduvad