Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis toimub? TikToki videod lähevad aina õõvastavamaks

TikTokis on hakanud levima aina rohkem õõvastavaid videoid, kus inimesed end kaamera ees purju joovad või hoopis muud häirivat sisu loovad. Sellised lood ei toimu mitte ainult välismaal, vaid ka meie kodumaal ning mitmed Eesti tiktokkerid on politseil pideva jälgimise all.

Äsja peeti Lätis kinni mees, kes tihtilugu oma kodus TikTok otseülekande ajal kirve või mootorsaega vehkis. Mehele kutsuti ühe live'i ajal politsei, kuid härra keeldus rahumeelsest arestist, vaid ründas politseid kirvega. Korravalvurid tulistasid meest elektrišokirelvast nõnda, et üks nool jäi talle otsa ette kinni. Mees ilmus uuesti kaamera taha ning proovis oma peast tangidega noolt eemaldada. Kõik lõppes siiski arreteerimisega.

Ka Eestis on aina rohkem TikTok live'sid, kus inimesed kaamera ees häirivat sisu toodavad. Näiteks joovad nii mehed kui naised end kaamera ees purju või kerjavad oma vaatajatelt raha.

Politseil on nii mõnigi eestlasest tiktokker pideva jälgimise all ning olukord on tõsine. "Meil on olnud olukordi, kus otse live'i pealt on ukse taga politsei inimesel. Näitena võib tuua näiteks selle, et on olnud lugusid, kus tehakse kodust laivi ja seal kodus on ka peretüli. See vaataja satub otse sinna peretüli keskele ja on vaja, et politsei sinna sekkub. On olnud ka erinevad liiklusrikkumisi, mida on TikToki jälgija tähelepannud ja politseid teavitanud," sõnab veebipolitseinik Elerin Tetsmann. 

Kuna tegemist on veebiplatvormiga, kus viibib ka rohkelt lapsi, soovitab kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa lastevanematel oma võsukestega rääkida ning selgitada neile, millised ohud säärastel platvormidel pesitsevad. "Mida peaks tegema on see, et ikkagi ju lastega arutama selle üle, mis sisu peale nad võivad seal sattuda. Kui minna veel samm tagasi, siis üldse tuleks mõelda, kui palju eriti väiksemad lapsed sotsiaalmeediat kasutavad ja kui palju nad tegelikult võiksid või peaksid seda kasutama, sest see võib olla see koht, kus laps jääb ilma nendest asjadest, mis ta päriselt elus peaks tegema."

Kui laps või keegi teine satub häirivale sisule peale, soovitab veebipolitseinik Elerin Tetsmann kirjutada neile Facebooki sõnum või saata meil. "Mis puudutab sellist sisu, kus inimese elu ja tervis on ohus ning ka neid lugusid meil tegelikult on, kus näiteks inimene ise vigastab ennast, seal live's, siis loomulikult tuleks valida häirekeskuse number 112 ja teavitada, et selline lugu on seal otse-eetris." 

Saa teada palju teenivad TikTokis raha kerjavad inimesed!

Loe ka intervjuud TikToki kuulsuse Kaja Linkmanniga!

Kommentaarid puuduvad