Reklaam sulgub sekundi pärast

Milleks üldse tööl käia? Selgitame välja, kui palju on võimalik TikTokis otseülekannetega raha teenida

TikTokid
Kuvatõmmised TikTokist/TV3

Kui muidu oleme harjunud nägema eestlaste "tõsielulist" poolt tele-ekraanil erinevates saadetes, siis juba mõnda aega on TikToki platvormil võimalik sisuliselt ööpäevringselt jälgida sotsiaalmeedias erinevate rahvuskaaslaste tegemisi. Vaatajatel on otseülekannete ajal võimalik teha neile ka rahalisi annetusi, ent kui palju päriselt on võimalik videote pealt elatist teenida?

Üks põhitegelasi, kes TikTokis möllab, on Kaja Linkmann, kes on läbi käinud ka Taavi Libe juhitud "Märgatud Eestis" saatest, kus ta tutvustas oma kodu ja tegemisi oma tolleaegse kaaslasega. Sarnaselt paljudele teistele, keerleb Kaja TikToki sisu ümber pidude.

Üks näide olukorrast, mis ilmestab seda, et aktiivne TikToki kasutamine võib aidata igapäevakuludega toime tulla, on möödunud nädalavahetusel juhtunu. Nimelt oli Linkmann Pärnusse peole sõitnud ja tegi sellest ka TikTokis otseülekannet, kuid naist ei lubatud klubisse sisse, mistõttu jäi pidu tema jaoks lühikeseks. Kuna Kaja elab aga Häädemeestel, mitte Pärnus, palus ta otseülekannet jälgivate inimeste käest rahalist annetust takso jaoks või et keegi ta peale võtaks ning koju sõidutaks. Otseülekandes toodi välja, et sõit Pärnust Häädemeestele läheks maksma 50 eurot, kuid Kaja ütles, et tal on kontol vaid 25 eurot. Pärast mõningat palumist leiduski inimene, kes Kaja oma auto peale söandas võtta.

Toimetus võttis Kajaga ka ühendust, kuid naine jäi meile tabamatuks.

Kaja Linkmann
Kaja Linkmann — FOTO: TV3

Üks aktiivsemaid otseülekannete tegijaid TikTokis on Kristjan Uibo. "Kunagi Viljandis sai temaga korralikult läbi käidud. Nüüd ta lambist valetab, et ma olen pedofiil. Mingu m****!", ütles Kristjan Uibo otseülekandes, kelle videote sisu koosnebki peamiselt karjumisest, ropendamisest ja meeletutes kogustes alkoholi joomisest.

Toimetus jälgis nädalavahetuse-eelset otseülekannete laviini, kus Uibo koos kahe naisega seikles, koos söödi hommikust, siis mindi bowlingut mängima ning lõpuks muidugi tarbiti alkoholi. Otseülekannet jälginud inimesed tegid bowlingu jaoks eraldi 50 euro suuruse ülekande, kuid sellega toetus ei piirdunud, vaid kogu otseülekande aja, mis kestis rohkem kui kaheksa tundi, tehti neile järjepidevalt annetusi.

Ka Uibot ei saanud meie toimetus kätte.

Annabel, kelle TikToki kasutajanimeks on QueenB, jagas TV3 portaalile antud intervjuus, et kuigi ta teeb otseülekandeid päris tihti, siis oma põhitööks ta seda ei pea. Hoolimata sellest, leiab naise TikToki konto tutvustusest ka tema pangakonto.

Annabel ütles, et tema teenib TikToki kaudu kuni 10 eurot kuus. "Ma ei ela TikToki rahade eest. Hea, kui sealt 10 dollarit tuleb kuus, minu sisu pole seal joomine ega midagi sellist, vaid lihtsalt söögitegemisest, elust ja oma hobidest," ütles naine. Lass soovitab meil ühendust võtta sisuloojatega, kes igapäevaselt seal joovad ja laaberdavad.

"Need TikToki nii-öelda sisuloojad, kes joovad ja räuskavad igapäevaselt: Irma Voolmaa, Randar Luik, Mihkel Alex Hunt, Kaja Linkmann ja Uibo, näiteks. Nemad maksavad kõik vaatajate kuludega kinni," avaldas naine.

Võtsime Annabeli sõnasabast kinni ning uurisime, kes on ColaQueen ehk Irma Voolma. Ligi 18 000 jälgijaga Irma šokeeris avalikkust mõned nädalad tagasi nädalavahetusel purjuspeaga sõitmisega. "Jah, mind peeti eile kinni. Ületasin 90 alas kiirust, mis oli 105, ja kuna eelnev karistus oli kanepiga all, tehti narkotest, mis näitas ühele ainele positiivset tulemust. Mind viidi haiglasse proovi võtma. Autoroolis juhtides narkojoobes ei olnud, vaid jääknähud on need, mis näitasid," avaldas naine Elu24 antud kommentaaris. TV3 portaalile antud kommentaaris ütles Irma, et TikToki otseülekandeid tehes on tõepoolest võimalik ära elada, kuid täpset igakuist teenistust naine avaldama ei soostunud.

Irma Voolma elus on muidki värvikaid seikasid, mille kohta ilmub TV3 portaalis peagi pikem lugu.

Sigrid Tamme, kes on eelkõige tuntud kõmulisest tõsielusaatest "Tüdrukute õhtu", oli samuti mõnda aega TikTokis otseülekandeid teinud, kui sai aru, et tegemised ikka ära ei tasu, kui just otseülekannetes juua-laaberdada ei soovi.

"See oleneb toetajatest, kes palju viskab. Kas teed loose, kas lollitad, jood ja lällad. See on kõigil erinev, aga Tiktok ise võtab omakorda 60-70% endale. Näiteks kantakse sulle 11 000-12 000 coini, siis välja võttes saab ligikaudu 60-70€ kätte. Aga toetaja kulutab 200€, et coine osta," jagas Sigrid, et läbi TikToki tulu saamine polegi kõige lihtsam.

Sigrid Tamme
Sigrid Tamme — FOTO: Facebook

Selle peale tekib aga küsimus, et millest siis ööpäevaringselt otseülekandes olevad tiktokkerid ära elavad? "Eks neile kantakse ka pangakontole, kes on suured toetajad ja eks seal liigne halamine käib, et vaja seda ja seda ehk inimesed aitavad kinni maksta nende elu. Osadel on töötukassa mingid abitoetused ka veel," ütles Sigrid.

Sigrid on otsustanud ise otseülekannete tegemise lõpetada, kuna ülekannetel on tema meelest halb maine, millega noor naine end seostada ei soovi. Sigrid jagas, et on alustamas kooliteekonda. "Läksin õendust õppima ning ei taha end enam TikToki otseülekannete labasusega seostada!" põrutas naine.

Näita 6 kommentaari

Mis pask vale info uudis see on lol

Vasta

Kahjuks jäi teil mainimata Jaanus Kana ,kes ropendab iga jumala päeva ja joob avalikult eetris tokkis

Vasta

Ega Rasta perekond parem pole.

Vasta

Teenida võid täpselt niipalju kui palju sa lollikesi leiad,kes selle eest nõus maksma,see on nagu seesamane pettuste asi,et teenid rumalate arvelt

Vasta

Kurb mis tiktokis toimub. Täiskasvanud inimesed, kes enda arust üritavad nö staare mängida. Joovad, teevad aineid otse laivides. Kas see on mingi eeskuju? Mõni kerjab igapäev raha ja need summad mis saavad on päris suured. Mõni rongaema kellel on nt 3 last ja ei maksa elatusraha lastele, selle asemel, küsib raha, et minna Türki hambaid korda tegema ja küsis ka auto jaoks raha. Selle asemel, et ise tööle minna. Loodan, et midagi võetakse ette nende kerjustega ja politsei võiks ka silma peal hoida neil narkaritel ja kuidas valetatakse, et raha saada. Ei mahu pähe, et selliseid inimesi toetatakse, selle asemel toetada tõesti abivajajaid nt lastefonde vms.

Vasta

Irma sai 2K euri paari päevaga

Vasta