Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis oleks lahendus? Üha rohkem inimesi vehib ja paugutab avalikes kohtades stardipüstolitega

"TV3 uudised"

Relvalubade taotlemine ja relvade omamine on viimasel ajal teravalt esile kerkinud. Tuleb välja, et palju suurem probleem on relvataoliste esemetega avaliku korra rikkumine ning stardipüstolitega teisi hirmutavad "relvakangelased" jõuavad politseini hirmuäratavalt tihti.

Eelmisel nädalavahetusel sai politsei mitu teadet isikute kohta, kes vehkisid avalikes kohtades õhk- või stardirelvadega. Kõige tõsisem juhtum leidis aset pühapäeva pärastlõunal, kui Lasnamäe vahel hakkasid järsku kõlama lasud.

"Patrull reageeris, pidas kinni ühe meesterahva, kelle juurest leiti kaks relva. Üks on pneumorelv [õhkrelv] ja teine on stardipüstolist ümberehitatud tulirelvaks. Nii et väga tõsine sündmus. Täna ei tea, mis põhjusel inimene tulistas ja mida ta tulistas. Ta ei ole meile andnud vastuseid selle kohta, et miks ta seda kaasas kandis, miks ta selle ümber ehitas ja mida ta tulistas. Ütleme, et õnnelik juhtum. Täna ei ole keegi viga saanud," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Tuleb välja, et taolisi "relvakangelasi" liigub meie tänavatel ohtlikult palju. Politsei statistika, mis hõlmab nii tulirelvade, nendega sarnanevate relvadega ja neid meenutavate esemetega seotud juhtumeid näitab, et viimasel kolmel aastal on selliseid sündmuseid jõudnud politseile üle kahe tuhande. Ainuüksi sellel aastal on selliseid juhtumeid olnud juba 220. Paugutamise kohta tuleb teateid iga nädal ning ka ümberehitatud relvi on politsei viimase paari aasta jooksul konfiskeerinud kümneid. Üheks põhjuseks on stardipüstolite lai kättesaadavus.

Urmet Tambre sõnul on see probleem, kuna need näevad välja täpselt nagu päris tulirelvad ning inimesed ei oska neid kanda. "Neid võetakse avalikus ruumis välja. Me ei tea ühtegi põhjust, miks peaks stardipüstoleid nii laialt üldse müüdama. Väga lihtne oleks tegelikult panna piirang peale. Tasuks seda nüüd hinnata-kaaluda. Me oleme jõudnud sellisesse olukorda, kus valmistajad teevad neid sellisest metallist, et neid saab ka ümber puurida. Osad inimesed on asunud seda ka tegema. Minu meelest on viimane aeg sekkuda."

Täna on stardipüstoleid võimalik osta pea igast matka- ja relvapoest. Laisemad saavad selle e-poodidest isegi koju tellida ning odavamad relvad ei maksa isegi 100 eurot. Ainus piirangu on sama, mis alkoholiga: vanus passis peab olema vähemalt 18 aastat.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad