Reklaam sulgub sekundi pärast

Milles asi? Autojuhtide seas lokkab liiklusraev, kakeldakse lausa parkimiskoha pärast

TV3 uudised

93% Eesti inimestest on enda sõnul kokku puutunud liiklusraevuga. Kõige enam tunnetavad seda noored jalakäijad ja kergliikuri juhid vanuses 18-30. Politsei toonitab autojuhtide rolli liiklusturvalisuse tõstmisel, eriti nüüd vastu suve, kus liiklusesse tuleb hulga rohkem nõrgemat osapoolt.

„Nende [nooremate jalakäijate ja kergliikuri juhtide] arvates on meie liikluskultuur ohtlikumaks muutumas. Miks nad tegelikult seda märkavad – teekonnal tööle või koju nad saavadki rohkem tähelepanu pöörata ümberringi toimuvale, vastupidiselt autojuhile. Autojuht on keskendunud oma teele koju ja sealt ka tekib see arvamus, et autojuht võib mitte märgata rohkem ohte või raevu ümberringi,” ütles Balcia kindlustuse sõidukikindlustuste tootejuht Timo Semjonov.

Politsei sõnul on tegu üsna tõsise probleemiga ja kindlasti paljud juhtumid jäävad registreerimata. „Meile teatatakse aasta jooksul umbes poolesajast juhtumist liiklusraevu vaates. Me reageerime nendele sündmustele erinevatel viisidel. Kui on kellegi elu või tervis kohapeal ohus, siis patrull reageerib sündmuskohale. Aga on ka palju juhtumeid, kus antakse teada sellisest sündmusest ja me saame hiljem ühendust võtta, vaadata, milline inimeste taust on ja millest see probleem on tekkinud,” ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvetalituse juht Taavi Kirss.

Nii Semjonov kui ka politsei toonitavad autojuhtide rolli liiklusturvalisuse tõstmisel, eriti nüüd vastu suve, kus liiklusesse tuleb hulga rohkem nõrgemat osapoolt. „Kindlasti autojuht peab jälgima piirkiirust, peab märkama neid vähemkaitstud liiklejaid, kelleks on jalgrattur ja jalakäija. Ennekõike autojuht on kaitstud ümberringi oleva metalliga, jalakäija ei ole,” lisas Semjonov.

Taavi Kirss sõnas, et autojuht ei pruugi tunda liiklusseadust niivõrd hästi ja seda ka konflikti õhutaja poole pealt. „Arvatakse, et aetakse oma õigust taga ja selle läbi siis proovitakse seda kuidagi agressiivselt väljendada. Nende probleemide puhul siis politseid teavitatakse. Aga seal on ka sündmuseid, kus parkimisplatsi peal ei suudeta ära jagada, kes siis parkimiskoha endale saab ja siis läheb konfliktiks.”

Uuringutulemused näitavad, et üldiselt on liikluses üleolevad ja liialt enesekindlad pikaaegsed autojuhid. Politsei aga pigem näpuga ei näitaks.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad