Reklaam sulgub sekundi pärast

Läheb trahvimiseks: Vene numbrimärgiga autoomanikud hakkavad kukrut kergendama

TV3 uudised

Möödunud aasta septembris võttis Euroopa Komisjon vastu uued sanktsioonid, mille kohaselt ei tohi liikmesriigid enam majandusblokki lubada vene numbrimärgiga autosid. Vajalike muudatuste tegemiseks andis Eesti autoomanikele pool aastat ning nüüd on õigus Politsei- ja piirivalveametil reeglite rikkujaid trahvima hakata.

Eesti andis Vene numbrimärgiga autode omanikele kaks valikut: viia auto Eestist ära või registreerida auto ümber. Muudatuste tegemise tähtaeg oli 13. märts, mis tähendab, et alates eilsest on politseil õigus määrata rikkumise eest rahaline karistus.

"See puudutab tõesti neid inimesi, kes on alalised elanikud Eestis. Kui mõni Vene kodanik, näiteks saatkonna töötaja või keegi teine, mingil põhjusel teise riiki viisat omav isik sõidab oma numbrimärgiga autoga Eestist läbi, siis neid see ei puuduta," ütles siseminister Lauri Läänemets ja lisas, et kui inimesel seisab Vene numbrimärgiga auto kodus ja sellega liikluses ei osaleta, pole ka siis alust trahvi teha. Aga niipea, kui autoga liiklusesse tullakse, saab politsei reageerida.

Seega pole politseil õigus trahvida neid, kes on Eestis vaid läbisõidul, kuid Eestis elavad inimesed ei tohi enam liigelda autoga, millel on küljes Venemaa numbrimärk. Rikkumise eest on liikluspatrullidel võimalik määrata lausa 100 trahviühiku suurune karistus.

"Politsei, märgates Vene numbrimärgiga sõiduautot, kontrollib sõiduki registreerimise tähtajast kinnipidamist ja kui esineb rikkumise tunnuseid, siis ka selle rikkumise vajadusel menetleb. Trahvimäär on 100 trahviühikut, ehk 400 eurot praeguste reeglite järgi," ütles PPA ennetuse ja süüteomenetluse büroo juht Heiko Mihkelson.

Täna on keeruline öelda, kui palju Eestisse veel Vene numbrimärkidega autosid jäänud on. Transpordiameti andmetel on alates eelmise aasta jaanuarist ümberregistreeritud 96 sõidukit ning seda peamiselt Harjumaal. Luhamaa ja Koidula piiripunktist on Venemaale tagasi läinud aga ainult üksikud autod.

Meie lähinaabrid on Venemaa autode suhtes kohati tunduvalt radikaalsemad. Näiteks Leedu on otsustanud, et nemad konfiskeerivad kõik sõidukid, mis pärast tähtaega tänavatel liiguvad ning määravad ka trahvid.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad