Kuidas see lubatud on? Lastevanemate hirm: laps võib sattuda venekeelsesse kooli

Esmaspäeval abilinnapea Andrei Kante väljaöeldu on tekitanud lastevanemates suure pahameelelaine. Nimelt on Kante sõnul võimalik, et esimesse klassi astuv eestikeelne võsuke võib sattuda venekeelsesse kooli.

Endine haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul on tegu koolidega, kus on käimas üleminekuperiood eestikeelsele õppele. Periood lõppeb 2029. aastal, mis tähendab, et antud probleem võib püsida veel 6 aastat. “Üleminekuperioodi ajal ei saa me rääkida veel täiseestikeelsest koolist. Eestikeelseks muutub kool alles pärast üleminekuperioodi ehk 2029. aastal. Seni ei saa küll suunata korraliselt kõiki lapsi vaatamata nende ettevalmistusele, keelelisele-kultuurilisele ettevalmistusele, ühte klassi kokku,” sõnas Lukas. Samuti ütles ta, et seda ei ole vaja ka teha, kuna kehtiva seaduse järgi määratakse lapsed kooli erinevaid tingimusi arvesse võttes.

Samuti kommenteeris abilinnapea väljaöeldut ka president Alar Karis, kes usub, et kokkuvõttes otsustab siiski lapsevanem, kuhu kooli tema laps läheb. “Tihti pannakse laps ikka sinna kooli, kus arvatakse, et laps saab parema võimaliku hariduse. Ma arvan, et see jätkub ka tulevikus. Me peame püüdlema selle poole, et kõik koolid oleksid võimalikult head ja küsimus pole mitte ühes või teises keeles,” sõnas Karis.

Samuti saadi kommentaar ka Andrei Kantelt, kes nüüd lükkab oma öeldu täiesti ümber. “Ei ole oluline, mis on vanema soov, vaid primaarne on see, kus laps elab. Loomulikult on vaja arvestada sellega, kas õed-vennad samas koolis õpivad või mitte. Meie tingimustes oleks see tõesti suur probleem, kui lapsed seguneksid just üleminekuperioodi tingimustes,” sõnas Kante.

Vaata videost, kuidas Kante sõnul kooli vastuvõtmise tingimusi muudetakse!

Kommentaarid puuduvad