Reklaam sulgub sekundi pärast

Kes vastutab? Tallinna kõnniteed on lumme uppunud ja puhastamata, aga linnaisad probleemi ei näe

Inimesed, kes on võtnud vastu otsuse minna talvele vastu jalgsi, ratta või ühistranspordiga, pidid nädalavahetusel Tallinna teid vaatama mõru pilguga. Sahad lükkasid sõiduteid lahti, jalakäijad pidi aga sumpama lumes või otsima kohta, kuhu soolalögasel teel astuda. Linnaesindaja sõnul probleemi tegelikult siiski ei ole, vahendab "TV3 uudised".

"Töötegijad on saanud päris hästi toimetada, nii lumetormi järgselt kui ka siis reedesele lumelörtsile, mis läks üle väga kiirele külmumisele, on päris palju tööd ära tehtud. Minu arvates on linnas liigeldavuse olukord päris hea. Sõiduteedega pole kordagi muresid olnud, on mõned häired kergliiklusteede koristamisel, kui traktorid on läinud rikki. Aga hooldusprotseduurid on taastunud ja mina ütleksin, et linna poolt hooldatavad objektid täna väga heas korras," Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Vaadates tagasi möödunud nädalavahetusele, võiks aga eelnevale arvamusele vastu vaielda. Lükkamata kõnniteed, soolalögas uppuvad ülekäigurajad ja kasutuskõlbmatud kergliiklusteed, mis esimese lume saabudes muutuvad lumeladustamise paikadeks. "TV3 uudiste" reporter vahendab, et kuigi hooldamata kõnniteid pole Tallinnas palju, tekib siiski küsimus, kas Tallinna linnas on prioriteet autod või jalakäiad. "Mõlemad, ma ütleksin. Need prioriteedid tulenevadki teede seisundi nõuete määrusest, mis on majandus- ja taristuministri määrus ja seal sõltubki siis tegelikult kasutusintensiivsusest. Kõnniteed ongi kas nelja tunni hooldustsükliga või kaheksa tunni hooldustsükliga. Kõige pikem hooldustsükkel on kvartalisisesed teed, kus on 12 tundi aega lumekoristustööde teostamiseks," lisas Sulg.

Riigikogu liikme ja roheaktivisti Züleyxa Izmailova ei peaks me seda meedias igal aastal kajastama, kui linnaisad ise rohkem jalgsi käiksid ja rattaga sõidaksid. Tema sõnul ei paistagi autoroolis olles need puudused silma, millega lihtinimene iga päev rinda pistab. "Siit samast läheb kõnnitee ja siia peaksid tegelikult ära mahtuma ka jalgratturid ja me näeme, et see on väga kitsalt puhtaks aetud, tõesti ühe lumelükkamise labida jagu ruumi on siin tekitatud. Me ise koos sõpradega puhastasime seda tänavalõiku siin täiesti vabatahtlikult, et inimesed saaksid paremini liikuma. Kurb on jah, et linnavalitsuse liikmed siiamaani enamus jalgsi ei liigu ja neid probleeme sellisel kujul ei näe", ütles Izmailova Balti jaamas tänavale viidates.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad