Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas teadsid? Teatud tingimustel võib “tüütu” kellakeeramine meie tervisele kasulik olla

TV3 uudised

Igal aastal vaieldakse selle üle, kas kellakeeramine tuleks ära lõpetada. Mida arvavad sellest unenõustajad ning kuidas mõjutab see inimeste igapäevaelu? Selgub, et kellakeeramise mõjud ei olegi ainult negatiivsed.

Mitmed uuringud on näidanud, et kellakeeramisel võib olla oluline mõju ka inimeste une- ja elukvaliteedile. Talvel saame me ühe unetunni juurde, kuid kevadel võetakse see ootamatult jälle tagasi.

Uneterapeut Kene Verniku sõnul oleneb aga kõik sellest, kuidas inimesed ise kellakeeramise ajal käituvad. Kõige olulisem on jääda oma tavapäraste rutiinide juurde. "Kui sa oled harjunud kell 11 magama minema, siis lähed kell 11 voodisse. Kui oled kell seitse alati üles ärganud, siis ärkadki kell seitse ülesse. Jah, nüüd järgmisel hommikul ongi keerulisem ärgata, oled võib-olla natukene unisem, aga ikka äratad võib-olla abilisega ennast üles. Ehk siis kellaga," ütles Vernik.

Edasi magamine võib olla see kurjajuur, mis unerütmi sassi ajab, sest nii nihkub edasi ka järgmise õhtu uinumine. Üllataval kombel võib kellakeeramine meile kui Põhjamaade inimestele olla hoopis kasulik. "Eestlastele kindlasti sobib suveaeg. Rohkem valgust, kauem valgem, kindlasti see on meile väga vajalik ja oluline. Lastele ka. Tegelikult meie sisemisele kellale ja kehale on see tegelikult positiivsem. Lihtsalt see üks päev ja üks hommik," lisas Vernik.

Tänaval küsitletud inimeste seas lähevad arvamused aga lahku.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad