Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas Tallinna linnavalitsus jääb püsima? Mihhail Kõlvart: Porto Franco pole eksistentsiaalne probleem

Brit Suurraid

Tallinna ringkonnakohus tühistas Harju maakohtu varasema õigeksmõistva otsuse ja tegi uue otsuse, millega tunnistas Porto Franco kaasuses süüdi Hillar Tederi, Mihhail Korbi ja Keskerakonna. See on aga tekitanud küsimuse, kas partei suudab püsima jääda?

Ringkonnakohtu otsuse kohaselt leidis tõendamist, et ärimees Hillar Teder pakkus tolleaegsele Keskerakonna peasekretärile Mihhail Korbile vara selleks, et Korb ja Keskerakond kasutaksid mõjuvõimu linnapea Mihhail Kõlvarti üle ning et Porto Franco kinnisvara projekt saaks servituudi taotlemisel ebavõrdse eelise.

"Esimese astme kohtuotsus oli erakonna suhtes positiivne, siis me küll ei oodanud, et teine otsus tuleb vastupidine. Kohtupraktikas selliseid juhtumeid ei ole väga palju," sõnas Tallinna linnapea ja Keskerakonna juht Mihhail Kõlvart.

Kui kohtuotsus jõustub, ähvardab Keskerakonda miljoni euro suurune trahv, mis seaks ohtu erakonna tuleviku või eeldaks mitmeid kärpeid. "Meie arusaam on see, et kohtuotsus ei ole õige ega õiglane meie suhtes ja meie jaoks ei ole ka arusaadav selle summa valem, kuidas see tekkis. Erakonna aastaeelarve on miljon eurot ja loomulikult see on suur raha, aga kui see otsus tuleb, siis see ei ole meie jaoks eksistentsiaalne probleem," ütles Kõlvart.

Keskerakond plaanib kohtuotsuse riigikohtus vaidlustada, aga kas riigikohus kaasuse menetlusse võtab, pole veel teada. Kui seda ei juhtu, jõustub ringkonnakohtu süüdimõistev otsus ja sellest saab Keskerakonna teine kriminaalkaristus.

Eesti 200 juhatuse liige Marek Reinaas sõnab, et nemad on alati öelnud, et kriminaalkorras karistatud erakondadelt tuleb riigi toetus ära võtta. "See on tegelikult ebaõiglane ja jabur, et riik kannab neile raha üle ja siis nad kannavad riigile karistusena selle justkui tagasi. Kui Keskerakonna võimuliit ja Kõlvart jätkab Tallinnas, siis see on imelik, jabur ja omakorda kriminaalne. Kõik need, kes on Tallinna linnavalitsuses, võtavad kaasvastutuse Porto Franco osas. See kõik on Tallinna ja linnapeaga seotud ja see kõik on kahtlane!"

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!

Kommentaarid puuduvad