Reklaam sulgub sekundi pärast

“Hommikul oli küll masenduse tunne!” Millised emotsioonid valitsevad Kristiine keskuses pärast põlengut?

Brit Suurraid

Tallinnas kolmapäeval põlenud Kristiine keskus oli juba järgmisel päeval külastajatele taas avatud. Jyski kaupluse kõrval aastaid töötanud Inge Kulberg sõnas, et hommikul tööle tulles oli masendav tunne küll, ent peamine on siiski see, et mitte keegi tulekahjus surma ei saanud.

Päev pärast tulekahju on Kristiine keskuse koridorides endiselt põlengu lõhna tunda. Tulekahju sai alguse Jyski laost ja täna on kõnealune kauplus külastajatele veel suletud. Aastaid Jyski kõrval töötanud Inge Kulberg ebameeldivale lõhnale nii palju tähelepanu ei pööragi. "Kui sa mõtled, et kõik jäid ellu, siis see on nii väike asi. Hommikul oli küll masendustunne, ütlen ausalt. Pime, see lõhn, kurvad näod ja mure. Nüüd juba mõtleme, kuidas saada voolu, aga elu läheb edasi!" sõnab ta.

Kristiine keskuse juhi Kristjan Maaroosi jaoks oli teade põlengust murettekitav. "Ega need meeldivad mõtted ei ole, sest kunagi ei tea, mis see olukord on. Täna võime tõdeda, et õnn õnnetuses oli see, et tegemist oli lokaalse põlenguga. Tänu Päästeameti kiirele tegutsemisele ja keskuse tulekaitsesüsteemide käivitumisele see tuli edasi ei levinud," sõnab ta.

Tulekahju puhkemise põhjused pole veel teada ja uurimine käib. "Praegu me tegeleme kahjude hindamisega ja seda on vara öelda, sest üks asi on otseselt tulekahjud, teine teema on suits ja mida see on tekitanud lähedal olevatele üürnikele," ütleb Maaroos. 

"Esimene pilt oli must suitsusammas, leegid väljas ja kui esimese hooga sisse ei näe, tekib mure, et kas tuli juba levib või on ta nii-öelda piirdunud. Õnneks need inimesed, keda taga otsiti, ilmusid ise välja elusa ja tervena. Selles suhtes õnnelik õnnetus, et keegi sinna tulekahjusse ei jäänud," ütleb Päästeameti vastutav Viktor Saaremets.

Lisaks paneb Saaremets meile kõigile ühe olulise asja südemele. "Inimesed, kes käivad sellistes kohtades, tihtilugu ei pane tähele seda, kui sireenid tööle hakkavad. Palun võtke neid hästi tõsiselt! Need tulekahju evakuatsioonisüsteemid ei ole paigaldatud selleks, et inimesi ehmatada, vaid need on selleks, et avastada tulekahju ja aidata pääseda inimestel elusa ja tervena."

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!

Kommentaarid puuduvad