Eksklusiivintervjuu toeta.me annetusportaali juhiga: olen teinud oma parima, et kõik oleks korrektne

Toeta.me portaali looja Henri Laupmaa andis TV3 uudistele eksklusiivintervjuu, milles lubas, et Ukraina armee jaoks käivitatud drooni lisaseadmete soetamiseks loodud annetusprojekti kadunud summad saavad selle kuu lõpuks tarnijale ülekantud.

Läbi enda poolt loodud MTÜ annetusprojekte koondavat portaali toeta.me haldav Henri Laupmaa andis TV3 uudistele eksklusiivintervjuu. Septembris sattus portaal ja tema tegevus politsei huviorbiiti, sest ta ei suutnud leida Ukraina drooniprojekti jaoks vahendeid. Ometi oli portaali andmetel ligi 4000 inimest annetanud selleks hetkeks kokku 223 113 eurot.

“Miks asi viibis, oli see, et selle projekti algne sihtotstarve muutus. Algne plaan oli ehitada üks või kaks drooni, aga siis ühel hetkel tuli otsus, et kuna neid eesmärke ei ole täidetud, võiks selle asemel teha hoopis drooni lisaseadmeid, mis pannakse olemasolevate  droonide külge. Selle kokkuleppe saamine võttis aega,” ütles toeta.me portaali juht Henri Laupmaa.

Annetusprojekti eestvedajate poolt sellesse kaasatud lennukite tootja Threod Systems esindaja kinnitab, et nemad selgitasid koheselt, millega tegemist on. Lihtsalt rahastuse poole pealt tekkisid viivitused, hoolimata kõigist selgitustest.

Meie taga ei ole midagi kinni olnud, meie oleme suhelnud peamiselt annetuste algatajaga. Henri Laupmaa ilmus siin viimasel hetkel välja ja mingisugustest lepingutest polnud küsimust olnud varasemalt. Meie oleme lähtunud sellest, et kui see raha laekub hakkame tegutsema ja kui ei tule, siis ei tegutse lihtsalt. Me oleme endale küll võtnud siduva kohustuse teha see asi ära, aga me ei ole eeldanud, et annetus kindlasti õnnestub. Ja kui poleks raha kokku saadud, poleks meil mingeid pretensioone olnud nende korraldajate vastu,” ütles Threod Systems juhatuse esimees Arno Vaik.

Laupmaa ütles, et projekt lõppes septembri alguses ja sellest, et eesmärki või sihtotstarvet võiks muuta, hakati rääkima alles augusti keskpaigast. Laupmaad on süüdistatud selles, et ta on rahaliste vahenditega ebapädevalt ümber käinud – investeerinud annetusrahasid mitmele poole, kaasa arvatud krüptovaluutasse. “See on ilmselt mingi kommunikatsioonierror, meie ei ole seda raha investeerinud,” sõnas Laupmaa. Samuti tõdes ta, et ta on teinud oma parima, et kõik oleks korrektne. Portaali haldava MTÜ aastaaruanne oli intervjuud andes veel esitamata, kuid Laupmaa lubas, et veidi viibinud asi tehakse selle kuu jooksul ära.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad