Eestlaste ühiskonvoi liikmed pääsesid Ukrainas napilt eluga: töötame võidu nimel edasi!

MTÜ Vaba Ukraina ja Ukraina Abi MTÜ ühiskonvoi jäi eile vaenlase raketilöögi alla. Iskander kukkus neist vaid paarikümne meetri kaugusele.

Reede hommikul MTÜ Ukraina Abi meeskonnale äratus kella seitsmeks. Lennart Bergström ärkas tund varem, et üks meeskonnaliige linnast omade sekka tuua. Ta otsustas veel teise liikme kaasa võtta ja üheskoos asuti teele. “Ja siis oligi umbes kolm minutit hiljem langes meie MTÜ bussi kõrvale Iskanderi rakett, umbes 10 meetri kaugusele. Rakett purustas bussi täielikult, täielikult kõrvalseisva auto, ühe sõjaväeauto purustas täielikult, kahjustas mitmeid teisi autosid ja ka paljusid tsiviilsõidukeid, mis seal olid,” ütles MTÜ Ukraina Abi esindaja Lennart Bergström.

Kõik kolonnisõidukid hävinesid. Mehed ise jäid napilt õnneks ellu, ent päris inimkaotusteta siiski ei pääsetud, sest naabermajas hukkus kaks väikest last.

“Üks meeskonnaliige oli Ukraina Abi meeskonnaliige, teine oli Vaba Ukraina esindaja, kes magasid too hetk üleval korteris. Nemad said kergemaid vigastusi, mis on ka täielik ime seetõttu, et korter oli täiesti purustatud. Lisaks veel lõpetuseks, et töötame edasi Ukraina võidu nimel ja kogu meeskond on 100% rivis tagasi,” lisas Bergström.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad