Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti keele eksam tekitas abiturientides ärevust: see määrab, millised uksed avanevad!

TV3 uudised

Eile hommikul kell 10.00 seadsid tuhanded abituriendid lauale valmis pastapliiatsid, šokolaadi ja veepudeli, et järgneva kuue tunni jooksul laduda paberile kõik oma teadmised emakeelest. Eesti keele eksamiga avati tänavuste riigieksamite periood.

Paljude jaoks tekitab eksam ka omajagu ärevust, sest see ühekordne sooritus määrab, millised uksed peale keskkooli avanevad. Gustav Adolfi Gümnaasiumi abiturient Markus sõnas, et enne eksamile minekut oli tal päris kehv olla. "Kui sain lugemisülesande tehtud, siis ma tundsin, et nüüd on nagu hoog sees ja kirjand läks palju paremini," jagas ta. Kuna tema soovib minna õppima välismaale, siis eksamitulemus ise suurt rolli ei mängi, vaid tähtis on hinneteleht. "Aga paljud inimesed, kes tahavad just Tartu Ülikooli minna, siis seal on lävendid, mida peab ületama."

Eesti keele eksam koosnes ka seekord kahest osast ning sellega mõõdeti õpilaste lugemis- ja kirjutamisoskust. Lugemisosas tuli vastata etteantud teksti järgi küsimustele ning kirjalikus osas tuli valida nelja teema vahel ja arutleda selle üle vähemalt 400 sõna jagu. Teemade valik ulatus sel aastal spordist kuni looduse ja ühiskondlike tõekspidamisteni. 

Miina Härma Gümnaasiumi abiturient Emma sõnul oli kõige raskem just tähelepanu koondamine ja olla oma mõtteväljenduses võimalikult täpne. Miina Härma Gümnaasiumi õpetaja Jana Kübara sõnul tundusid tänavuse eksami küsimused selgemad. "Nad ei ole nii pikad ja keerulised."

Vaata "TV3 uudiste" videolugu päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad