Alla 18-aastased varsti enam tätoveeringut ei saa: alaealistele keelatakse terve hulk asju

Sotsiaalministeerium plaanib saata lähinädalatel kooskõlastusringile uue rahvatervishoiu seaduse eelnõu. Näiteks on kavas keelustada solaariumi- ja tätoveerimisteenuste pakkumine alaealistele.

Rahvatervise seadus kehtib aastast 1995. ja hiljem on seda küll veidi muudetud, kuid praegu läheb sotsiaalministeerium teksti tervikuna ümber tegema. “TV3 uudised” käis uurimas, mida muudetakse karmimaks ja mida keelatakse sootuks. Ühe asjana pannakse seaduse tasemel paika, et igasuguse kahtlase kraami müüjad ja propageerijad peavad oma tegevusest loobuma. Terviseminister Riina Sikkuti sõnul kehtib see kõige sellise kohta, mis puudutab taimseid või loomseid saadusi ja kemikaale, mis on tervise tervisele ohtlikud ja mürgised. “Nende puhul tekib esimest korda seaduslik alus terviseametile järelvalve teostamiseks. Kärbseseened, konnamürk, MMS: selliste toodete tarbimisele ei tohik avalikkust üles kutsuda.

Muutused tulevad ka söögi osas, mis küll söögiks kõlbab, ent ei ole hea. Seadusega hakkaks olema võimalus nõuda tervislikumat toitu. Näiteks loobumist välismaistest poolfabrikaatidest ja muust sellisest. “Kõigel sellel, mis puudutab toitlustust nii avaliku raha eest toidu pakkumist kui avalikes asutustes selle tegemist: sotsiaalhoolekandeasutused, koolid, lasteaiad, lastelaagrid, aga ka vanglad ja arestimajad. Toit peab olema eale vastav ja jälgima toitumissoovitusi,” ütles Sikkut.

Samuti poleks alaealistel asja ka solaariumi ja tätoveerimissalongi. “Jah, täiskasvanud inimene võib tervistkahjustavalt käituma, laste tervist me hoiame suurema hoolega ja seetõttu solaariumis on melanoomi puhul ikkagi väga palju riski suurendav tegur. Solaariumi kasutamise keelame alaealistele ära, aga ka tätoveerimise, millele on nii pikaajaline mõju ja seda otsust on keeruline hiljem ümber vaadata.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad