Reklaam sulgub sekundi pärast

“Troonide mängu” autor streigib koos Hollywoodiga: see on kõige olulisem protest mu elus

George R. R. Martin
George R. R. Martin — FOTO: Scanpix

"Tänavune streik on minu elu kõige olulisem," tõdes kuulsa seriaali "Troonide mängu" autor George R. R. Martin. Lisaks raamatute kirjutamisele, millele kogu seriaal põhineb, on Martin ka "Troonide mängu" produtsent ning on ühinenud suure Hollywoodi streigiga.

George R.R. Martin on tänulik, et ta on praeguste Hollywoodi streikide ajal endiselt erinevate töödega hõivatud. Streikides osalevad nii kirjanikud kui näitlejad, seega “Troonide mängu” looja jagas enda ja oma lugude hetkeolukorda oma veebilehel.

"Liitusin WGA-ga (Writes Guild of America/Ameerika kirjanike liit) 1986. aastal ja olen nendega mitu korda streikinud," kirjutas Martin. "Saime neist kõigist kasu, kuid mõned küsimused on tähtsamad kui teised … ja tänavune streik on minu elu kõige olulisem." George R. R. Martin kiitis ka kahe liidu (Ameerika kirjanike ja ekraaninäitlejate liit) omavahelist ühtsust streigis ja jagas teavet projektide kohta, millega ta isiklikult on seotud.

Tema produtseeritav AMC-sari "Dark Winds" oli oma teise hooaja juba lõpetanud ja naaseb ekraanile 30. juulil, kirjutas Martin. Mis puutub HBO seriaali "Lohede koda", siis Martin kinnitas, et filmimine jätkub Ühendkuningriigis ja lisas: "Mulle öeldi, et teine hooaeg on hetkel pooleli."

"KÕIK stsenaariumid olid valmis mitu kuud enne streigi algust," kirjutas ta. "Minu teadmiste kohaselt pole sellest ajast saadik kirjutatud."

Martini enda leping HBO-ga peatati 1. juunil nagu ka mitmete teiste kõrgetasemeliste kirjanike ja loojate puhul streigi valguses. "Mul on muidugi veel palju teha."

"Selles osas olen ma üks õnnelikest," kirjutas ta. „Need streigid ei puuduta tegelikult produtsente ega seriaalitegijaid, kellest enamik on elus juba heas kohas. Me streigime algtaseme kirjutajate, toimetajate, õpilaste eest, kes loodavad sisse saada filmitööstusesse. Näitleja eest, kellel on ainult neli rida teksti; mehe, kes töötab personalis, aga unistab ühel päeval oma saate loomisest nagu ma tegin 80ndatel."

Martin kirjutas, et ta töötab lavastuse "Raudtroon" kallal, mida on arendatud viimased mitu aastat, ning töötab ka mitme raamatu kallal, sealhulgas "Talve tuuled", mis on üks romaanidest fantaasiasarjast, mis hõlmab endasse ka “Troonide mängu”.

Vaata maailmakuulsat seriaali "Troonide mäng" Go3st!