Reklaam sulgub sekundi pärast

Kolmas “Tantsud tähtedega” paar on selgunud! Armastatud sportlane vahetab uisud tantsukingade vastu

Tantsud tähtedega
Foto: TV3

Algava telesügise suurshow "Tantsud tähtedega" kolmas võistlejapaar on selgunud - armastatud endine tippsportlane Saskia Alusalu ja Marko Kiigajaan.

Saskia Alusalu on 38-kordne Eesti meister kiiruisutamises ning kogunud kokku 89 Eesti rekordit. Alusalu on Eesti rekordiomanik kõikidel distantsidel (500m, 1000m, 1500m, 3000m, 5000m). Alusalu oli ühtlasi esimene Eesti naiskiiruisutaja taliolümpiamängudel (Olümpiamängude tseremoonial ka lipukandja).

Tantsud tähtedega
Foto: TV3

Marko Kiigajaan sattus tantsutrenni esimest korda 6-aastaselt. Esialgu käis ta paaril korral treeninguid kõrvalt jälgimas, sest tema vanem õde Mari tegeles samuti tantsimisega. Peagi sai Marko tuttavaks oma tantsupartneriga, kelle nimi oli ka Mari. Nad tantsisid koos kokku 13 aastat.

Marko on öelnud, et üks meeldejäävamaid unistuste täitumisi tantsus oli tema jaoks tantsimine ühe maailma suurima ja olulisima võistluse, Blackpooli tantsufestivali finaalis (maailma kuue parima tantsupaari hulgas).

Marko on 13-kordne Eesti meistrivõistluste medalist, hiljem ka tantsutreener ja kohtunik. Ta kuulus Eesti koondisesse ja esindas Eestit mitmel korral Maailma Meistrivõistlustel.

Marko jõudis 2007. aastal ka tantsijana Eurovisiooni lauluvõistlusele Soomes, kus Eesti eest laulis Gerli Padar. Lisaks on ta osalenud tantsija/koreograafina kontsertetenduses „James Bond“, tantsijana menusaates „Su nägu kõlab tuttavalt“. Ta on ka osalenud noorte tantsupeol „Mere pidu“ ja esindanud Eestit Gaudeamuse tantsupeol Lätis. Marko on teinud koreograaf/treenerina koostööd rahvatantsu rühmadega (Kuu, Soveldaja, Leigarid) ja oli liikumisjuht Gerda Kordemetsa suvelavastuses „Kihnu Jenka“.

Marko õppis koreograafiat Tallinna Ülikoolis Kunstide Instituudi osakonnas.

Marko osales treenerina/tantsijana „Tantsud tähtedega“ saates kolmel hooajal. Ta õpetas tantsima Evelyn Sepa, Kati Tootsi ja Ithaka Maria Rahula, kellega saavutas saates 2010. aastal 2. koha.