Reklaam sulgub sekundi pärast

“Äkki ma pean zebradega võidu jooksma!” Saame tuttavaks Taavi Libe reisikaaslase Mallega

Täna, 08. märtsil alustab TV3 eetris meeleolukas reisisaade „Taavi Mallega Aafrikas”, kus unustamatus seikluses Ghanas lööb Taavi Libega kaasa taluperenaine Malle. Saate avaosas tutvustatakse südikat naist lähemalt ka vaatajatele

Taavi Libe reisikaaslane Malle töötab Balti Jaama turul lihaletis ning ta pole elus varem kordagi lennukiga lennanud. "Vara tööle, hilja voodi ja vahepeal on tarvis teha ka koduseid toimetusi," võib tema kirjelduseks öelda. Kas Mallel tekib Aafrika kohalike kommete ja tavadega tutvudes kultuurišokk või tundub tuhandete kilomeetrite kaugusel elatav elu siiski harjumuspärane? Seda ja veel palju enamat uue sarja kaheksas osas näha saabki.

Südikal Eesti naisel jagub nii teravaid arvamusi, vigurdavaid grimasse, aga ka särtsakat vunki, mille sarnast pole ammu teleekraanile jõudnud. Esimeses osas läheb Taavi külla Malle "töisesse kuningriiki" ehk Balti Jaama turule lihaleti taha. "Kunagi ammu sai Siberis käidud...aga ütleme, et ma pole reisinud 34 aastat mitte kuskil. Ongi töö, kodu ja kodused majapidamised. Pole selline reisisell ja pole aegagi. Praegu tuli küll nagu lotovõit kusagilt," annab Malle kiire ülevaate enda elust. Esimene töö oli tal hoopis riiete kaupluses, kuid vahelduva eduga on ta lihaäris olnud 27 aastat. "Vahepeal on saadud teisi täid ka teha: müügisekretär, hambaravis ja kalaäris."

54-aastane Malle on terve elu tööd rüganud, aastakümneid abielus olnud, lapsed suureks kasvatanud ja selle kõige keskel enda soovid unustanud, seega tunduski hea mõte just tema reisiseiklusele kaasa võtta. Taavi sai Mallega tuttavaks mullu kevadel, kui naine kutsus "Märgatud Eestis" saate Raplamaale enda tallu õiglust jalule seadma. Nimelt oli toona probleemiks vilets kogemus tisleriga ning see tõi talle kokkuvõttes õnne õuele.

Enne reisi läks Taavi Mallele ka külla ja teda üllatas muu hulgas naise ilus elamine. "Ma ei mäletan, millal ma viimati nii suures toas olin. Sul on nii kena elamine!" Koos pakiti ka kohvrit. "Äkki ma pean zeebradega võidu jooksma," põhjendas Malle lühikeste spordipükste kaasapakkimist. Väga praktiline põhjus on ka punasel Schumacheri nokamütsil: et pead ära ei põletaks.

Taavi uuris enne lendu veel Malle käest, mida ta teeks, kui talle mõni Ghana mees külge hakkaks ajama? "Mulle? Vaevalt! Ei, ei, ole sa nüüd, ei hakka siin midagi. Keeran selja ja teen minekut. Oleks noorem, siis muidugi võib-olla. Ah, oma Eestimaa mehed on kõige paremad. Ma ainult vaatan otse, ma ei vaata kellegi poole. Ma ei räägi kellegagi, siis ei taheta," ütles Malle naljatades.

Malle, kes pole kunagi varem lennanud, säilitas küll külma närvi, aga siiski võis näha pisikest ärevust. Esimene lend möödus Mallele mõistagi põnevalt, kuid siiski pigem rahulikult. Ühtlasi vältis ta igaks juhuks söömist, kuna kartis, et võib "valel ajal" oksendama hakata. Kuna otselennuga Ghanasse ei saa, tehti esimene peatus Türgi suurimas linnas Istanbulis.

Pärast põgusat seiklust Türgis suundutigi juba edasi Ghanasse. Millised on Malle esimesed muljed ning kuidas nad hotelli jõudsid, seda vaata juba saatest!

"Taavi Mallega Aafrikas" on TV3s reedeti kell 20!

Kommentaarid puuduvad