Reklaam sulgub sekundi pärast

Urmo Kübar paneb annetajatele südamele: kui on mängus raha, siis on alati ka mingi risk

Urmo Kübar
Urmo Kübar — FOTO: TV3

Nädala alguses tegi pisut ärevaks uudis, kus Ukraina abistamisega tegeleva MTÜ Slava Ukraini nõukogu otsustas organisatsioonis tekkinud raha väärkasutuse kahtluse tõttu korraldada revisjoni. Ühtlasi uuriti, kas raha, mida eestlased on annetanud, on läinud ikka alati õigesse kohta.

Annetamistalgute korraldaja Urmo Kübar sõnas ''Stuudios'', et rõõmu ei tee selline uudis mitte kellelegi. ''Teisest küljest on selge, et kus on mängus raha, ongi vaja asju kontrollida. Organisatsioon ise avastas, et on kahtluseid, millele on vaja tähelepanu pöörata. Anname neile aega, et kas midagi juhtus ja kui jah, siis millistel põhjustel,'' arutles Kübar.

Tema hinnangul ette muretsemine ei ole selle konkreetse organisatsiooni puhul praegu oluline. ''Kuid annetajatena tasub meil alati silmas pidada, et kui on mängus raha, siis on alati ka mingisugune risk. Täpselt samamoodi on ärimaailmas. On mõned tegevused, mis suurema riskiga ja siis on selliseid turvalisemaid tegevusi ning annetajana on meil ka need võimalused olemas,'' lausus Kübar.

Vaata täispikka intervjuud lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad