Miks pelgavad mehed arste? Ettevõtja Tarmo Korela: ühiskonnas on arvamus, et mehed peavad olema tugevad

Stuudio

November on meeste tervise kuu. "Stuudio" saates käisid külas tervishoiuvaldkonnas tegutsev ettevõtja Tarmo Korela ja vennad Daniel Levi ja Joshua Viinalass, kes arutlesid selle üle, miks Eesti mehed pelgavad minna arsti juurde tervisekontrolli.

"November on selline sünge kuu, aga paneb valguse just meeste tervisele. Eesti on esirinnas üle Euroopa meeste suremuse poolest," selgitab Tarmo Korela.

Ta lisab, et kõik mehi kimbutavad probleemid on ennetatavad, alustades kõrgest kolesteroolitasemest ja lõpetades näiteks kõrge vererõhuga. "Täna oleme siin, et luua rohkem tähelepanu Pikema Sõpruse Päeva raames tervisekontrolli minekuks," räägib Korela.

Daniel Levi Viinalass sõnab: "Tarmo kutsus meid kaasa oselema sellises klipis, mis oleks nagu teavitusvahend." Viinalass selgitab, et värskest Eesti meeste seas läbi viidud uuringust selgus, et tervisemured olid koguni üle 90 protsendil uuringus osalejatest.  

Kui tähtis on meestel enda tervist regulaarselt kontrollida ning miks on tekkinud olukord, et paljud mehed ikkagi arsti juurde minemist pelgavad, vaata täpsemalt juba päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad