Stuudio Rahareede

toob teieni LHV

Hendrik Terrase esimene intervjuu pärast suhteskandaali: “Vallalise kaunitari” kogemus aitab kaasa poliitikas

Hendrik Johannes Terras
Hendrik Johannes Terras — FOTO: TV3

“Stuudio” saates käis külas “Vallalisest kaunitarist” tuntuks saanud ja nüüd riigikogu valimistel kandideeriv noorpoliitik Hendrik Johannes Terras, kelle jaoks on tegemist esimese avaliku intervjuuga pärast Pärnus toimunud skandaalset vestlusõhtut.

Saatejuhid uurisid noorpoliitiku käest, kust sai alguse tema poliitikasäde. “See säde tuli võrdlemisi hilja, ma hakkasin selle peale mõtlema peale seda, kui olin ülikooli lõpetanud. Ma ei olnud väga kursis igapäevaselt poliitikaga, aga siis hakkasin seda aktiivsemalt jälgima ja kui oli EKRE valitsus, sain ma aru, et ma pean ise enda kinda mängu viskama ja niimoodi ei saa,” meenutab Terras.

Hendriku isa Riho Terras kandideerib Isamaa erakonnas, poeg aga Eesti200 ridades. “Me isaga ütleme, et erakonnad on erinevad, aga poliitiku saatus on võrdlemisi sarnane. Toona isa ütles mulle, et väga hea valik ja Eesti200 sobib maailmavaatega kokku,” ütleb ta.

Kas “Vallaline kaunitar” oli Hendriku jaoks siis viis endale valimiseelselt reklaami hoopiski teha? “Ma läksin seda tegema, sest ma olen lõpetanud ajakirjanduse magistri ja oli huvitav teada saada, kuidas valmib telesaate köögipool. Suvel oli aega ja puhtast huvist ma sinna läksin, poliitikaga polnud seal mingit pistmist,” kinnitab ta.

Võrreldes “Vallalist kaunitari” ja poliitikasse pürgimist, tõdeb Hendrik, et need väljakutsed on väga erinevad. “Raskusastet on keeruline defineerida, üks kindlasti toetab teist. “Vallalise kaunitari” kogemus aitab kaasa politika tegemisele, kaamerad on tuttavad ja inimestega suhtlemine ka,” usub Terras.

Skandaalsele lõpule vaatamata ei seosta inimesed Terrast eriti saatega ja kuigi talle tullakse tänaval ligi, siis pigem tahetakse rääkida poliitikast. “Viidatakse, et jah, sa oled see Hendrik saatest, aga sisust pole mitte midagi räägitud,” ütleb ta.

Kas Hendrikut võiks millalgi näha ka “Tantsud tähtedega” saates? Poliitik mõtet maha ei laida. “Tantsida mulle iseenesest meeldib ja kui muid väljakutseid pole, siis ma kaaluksin seda,” ütleb ta.

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad

Stuudio Rahareede

toob teieni LHV