Eesti parimad toiduained on selgunud! Vaata, mida tasuks poelettidelt kindlasti kaasa haarata

Rain Kuldjärv ja Sirje Potisepp
Rain Kuldjärv ja Sirje Potisepp — FOTO: TV3

Eile valiti välja tänavused Eesti parimad toiduained ning võidukarika noppis ürdi-vaarika grill-liha. “Stuudio” saatejuht Eero Reinu oli ka žüriis ning tõdes, et tegemist oli väga intensiivse tööpäevaga.

Parima toiduaine väljaselgitamiseks pidid kõik žüriiliikmed maitsma mitut erinevat käiku ja seda lühikese aja jooksul. Ühtlasi pidid nad täitma tabelit ning oma arvamust avaldama. “Kui see algselt tundus mulle üsna mõnusa hommikupoolse tegevusena, siis 2,5 tunni pärast sai kõht kangesti täis. Kõik tooted olid omamoodi üllatavad ja keeruline oli tabada neid nüansse, mida profid mu ümber tabasid,” meenutas Eero.

Hindamisele läks 137 eestimaist toodet. Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp ise neid maitsma ei pidanud, vaid valmistas žüriiliikmetele need ette, ent toiduteadlane Rain Kuldjärv veetis lausa neli päeva kõiki tooteid maitstes. “Üllatajaid oli päris palju, aga kui vaadata siit laua pealt, siis kindlasti Saare kala, must küüslauk oli väga omapärane. Ka taimsed tooted olid uued üllatajad! Juba on tase selline, et sa ei saagi aru, kas see on loomsest või taimsest toorainest. Häid tooteid oli palju ja mitte ükski toode ei jäänud sel aastal kripeldama,” kinnitab Potisepp.

Vaata videost, millised kodumaised tooted pärjati parima toiduaine tiitliga!

Kommentaarid puuduvad