Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti Laulu žüriiliige Robert Linna konkursile esitatud lauludest: seal oli tõelisi briljante!

Stuudio

"Stuudio" saates käis külas muusik ja Eesti Laulu žüriiliige Robert Linna, kes selgitas, kuidas käis konkursile esitatud laulude hindamine ning miks on Eesti artistidele kasulik lauluvõistlusel osaleda!

Linna andis žüriiliikmena oma hinnangu 217 laulule. "Kuna on kiired ajad seoses enda bändiga plaadi välja andmise ja kogu muu sellega seonduvaga, siis mul lõpuks oligi ainult kaks või kolm päeva, et seda teha," räägib Linna.

"Kuulasin näiteks 60 lugu järjest ja igaühele tuleb tagantjärgi mõelda, et kuidas ta mõjub ning anda seejuures veel nullist viieni punkte," lisab ta. 

"Kui olin esimesed sada lugu ära kuulanud, siis mõtlesin küll, et on päris palju omavahel sarnaseid lugusid, mistõttu väga vähesed eristusid sellest kambast. Kui jõudsin juba kahesajani, oli hoopis teine lugu. Olen kõigi osalejate ees, kes lugusid saatsid, väga tänulik, olenemata sellest, kas nad said edasi või mitte. Sain ägeda ülevaate Eesti popmuusika olukorrast ja seal oli tõelisi briljante," selgitab Linna. 

Milliseid aspekte Robert laulude hindamisel enim arvestas ning miks on Eesti muusikutel kasulik konkursil osaleda, vaata täpsemalt juba videost!