Tüütud müügimehed ahistavad kaubanduskeskustes? Just need nõksud aitavad neid vältida

Kuidas pääseda tüütu müügiinimese piiramisrõngast? “Stuudios” oli Levila juht Daniel Vaarik, kellel on sellele probleemile omalaadne lahendus.

2019. aasta lõpus asutatud meediakanal Levila on järjest rohkem mõõtu võtmas peavoolumeediaga ning ilmselt pole olulisi ega teravaid teemasid, mida Levila pole kajastanud. Mille poolest Levila erineb teistest veebilehtedest ja taskuhäälingutest? “Mida ma julge öelda – me oleme neli aastat juba olemas olnud – nii mõnigi meie lugu on inimestele teinud elamuse. See ongi meie eesmärk, see ei ole lihtsalt, et ma tarbin uudiseid või mingisugust kiiret mõtet. Kui meie enda lugu hästi välja tuleb, siis me sageli kuuleme pärast, et inimesed said mingi kogemuse või elamuse. See ei ole infokild või mingisugune väike teadmine, vaid et ma käisin sellest teemast niimoodi läbi, et võib-olla mu elu on natukene muutunud selles küsimuses,” kirjeldas Vaarik.

“Stuudios” räägiti konkreetsemalt ühel teemal, millest Levilas artikkel kirjutati: müügimeestest. Miks Levilale müügimehed ette jäid? “Nad ei jäänud ette, me tahtsime lihtsalt mõista. Mõnes mõttes on kaubanduskeskus tänapäeval ikkagi avalik ruum, eriti poodide vaheline ala. Juriidiliselt võib öelda, et kellegi oma, aga inimesed käituvad seal ikkagi nagu linnaväljakul ja ma arvan, et meil on natukene õigus arutada nende asjade üle, mis sellel väljakutel toimub,” ütles Vaarik ja tõi näite oma kontaktidest ja tuttavatest, kes on öelnud, et nad väldivad müügimeeste kohti ja lähevad ka teiselt korruselt läbi, et mitte nendega kontakti sattuda.

Saatejuht Eero uuris, milliseid töövõtteid tasuks kaubanduskeskust külastades jälgida. Daniel Vaarik ütles esimese asjana, et müügimehel on vaja kontakti. Ükskõik, kuidas ta kontakti saab, kui see on käes, siis hakkab pihta selline tennisemäng. “Müügimehe järgmine eesmärk on ikkagi hoida sind järjest rohkem huvitatud ja kõige halvem asi on see, kui see pall lendab niimoodi ära, kui sa ei vasta sellele. Esimene kontakt võib juhtuda nii – inimesed on ka meile rääkinud ja ma olen ise ka seda kogenud – sageli öeldakse mingisugune asi, millele sa tunned, et sa tahad kohe vastata. Kõige lihtsam asi on see, et sa ütled natukene vanemale härrale noormees või midagi taolist. Siis on inimene meelitatud või ta ütleb, et ega ma nii noor mees enam ei olegi ja siis ongi sellest sündinud kontakt. See on üks näide.”

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad