Reklaam sulgub sekundi pärast

Taavi Libe oma “kurikuulsast” mainest: minu nimega on ähvardamas käidud küll

"Mulle on helistatud, et ähvardasin sinu nimega ja asjad läksid hästi," ütleb "Märgatud Eestis" saatejuht Taavi Libe "Stuudio" saates, kellel on pideva arvete klaarimise tõttu tekkinud juba nii-öelda kurikuulus maine.

Juba seitsmendat hooaega "Märgatud Eestis" saadet tegeva Taavi käest küsitakse alalõpmata, kuidas ta siis ikkagi leiab neid inimesi enda saatesse. Vastus on lihtne - igatmoodi. "Võetakse ühendust, vihjatakse või ise leian midagi. Eestis elab üle miljoni inimese ja kui igas saates on kolm peret või teemat, siis võiks sadu ja sadu aastaid jätkata selle kõigega!" muheleb Libe "Stuudio" saates.

Niimoodi külameeste omavahelisi arveid aastast aastasse klaarides tekib paramatult "kurikuulus" maine ehk Taavi nimega on isegi ähvardama mindud. Sealjuures on lood vahel isegi juba enne lahenenud, kui Libe koos kaameraga kohale jõuab. Seoses sellega on Taavil ka enda elust üks tore lugu rääkida. "Läksin autot parandama ühte väiksesse remonditöökotta ja kõik oli kokku lepitud - viisin võtme kassasse, kus oli üks noor neiu ja ta oli nii ehmatanud näoga. Panin võtme kassasse ja siis ta ütles: "Oh, sa tulid oma autoga! Jumal tänatud!". Ju ta mõtles, et jälle mõni kaebus on," naerab ta.

Taavil paluti välja valida ka lõppevast aastast kolm lugu, mis talle endale kõige enam hinge läksid. Esimene neist leidis aset Väike-Maarjas, kus proua Sirje pidi loobuma enda kujudest ja skulptuuridest. Põhjus, miks see Taavile korda läks, peitus traagikas, mis koos selle naisega kaasnes - nimelt oli tema ema, kellega koos neid kujusid meisterdati, aasta tagasi meie seast lahkunud. "See lugu on kõige ehedam näide, kuidas bürokraatia masinavärk on väikestes omavalitsustes nii suureks kasvanud, et lihtsad inimesed satuvad selle ohvriks. See proua poleks pidanud oma aega likvideerima, vaid sai valesti aru ja ametnik ei suutnud talle selgeks teha, mida ta peab tegema. Probleemi polnudki, aga kommunikatsiooniviga oli viinud selleni, et pooled kujud olid kadunud ja proua oli šokiseisundis. Ametniku selgitus oleks võinud kõik ära hoida!" sõnab Libe.

Teise loo keskmes oli heausklik perekond, kellelt pahatahtlikud kelmid petsid välja tuhandeid eurosid. Vahejuhtum oli suisa niivõrd kurb, et isegi Taavil endal tulid pisarad silma. Kui tihti seda üldse juhtub, et saatejuht emotsionaalseks muutub? "Pigem harva, aga see oli selline situatsioon, kus pere oli 100 000 võlgades, sest neid oli lihtlabaselt petetud. See on ka näide ühest tendentsist, mis Eestis on, et inimesed tahavad head teha ja teevadki ning on hästi kergesti mõjutatavad, et kui keegi tuttava tuttav tuleb ja palub raha, siis nad tahavad anda. Eestlane tahab tegelikult teist aidata ja niimoodi on väga paljud inimesed viidud võlavangi," jutustab Libe.

Mis oli see kolmas lugu, mille Taavi välja valis? Seda vaata "Stuudio" intervjuust!

Taavi Libe meeleolukat "Märgatud Eestis" aastavahetuse erisaadet näeb TV3s juba vana-aastaõhtul kell 20!