Staažikad mälumängijad avaldavad, kui raske on “Mälumaratoni” jaoks küsimusi välja mõelda

Teisipäeviti on TV3 eetris BBC formaadil põhinev "Mälumaraton". Sellega seoses räägivad mälumängijad Indrek Salis ja Kaarel Silmato "Stuudios", kui keeruline on mõelda välja küsimusi teistele mälumängijatele.

"Mälumaratoni" näol on tegu umbes 50 aastat vana BBC formaadil põhineva saatega, kus on väga palju keerulisi reegleid ja põhimõtteid, mille põhjal küsimusi välja mõelda. Kas vastava pakkumise saanud meestel oli lihtne see väljakutse vastu võtta või pidi enne mõtlema? "Eks seal pidi ikka läbi mõtlema, kuidas seda täpselt tehnilise poole pealt teha. Seal on ju väga tähtis, et küsimused oleksid ikkagi enam-vähem kõigil mängijatel sama pikad," ütles Kaarel Silmato. Indrek Salis lisas, et alguses oli juttu sellest, Briti saates pidid kõik vastused olema leitavad Briti entsüklopeediast, aga meil seda võimalust ei ole. "Oli seal mingi teema näiteks, et Elva kandi tuntud inimesed. Vaevalt, et kõik seal entsüklopeedias kirjas on."

"Mälumaratonis" saavad inimesed igasuguseid erinevaid teemasid. Saatejuht Marko toob välja põneva seiga Husqvarna mootorratastega. "Ma ka alguses mõtlesin, et võib-olla on mingi eksitus, et Husqvarna üldiselt. Aga ei, täpsemalt kuuldes ja lugedes selgus, et Husqvarna mootorrattad ja ainult, millest väga palju võib-olla ei teagi, sest seostub põhiliselt mootorsaega," ütles Salis.

Kui palju "Mälumaratoni" jaoks küsimusi moodustades süveneda ja uurida tuleb? "Kui palju on fakti tõestada vaja? See on ju tegelikult lihtne, võtad Vikipeedia, saad enam-vähem mingid aastanumbrid..." uuris saatejuht Marko. Kaarel Silmato tõi välja, et üks esimesi reegleid oli see, et Vikipeedia pole pädev allikas. "Kõik küsimused, mis tehtud on, sai veedetud meeldivaid tunde raamatukogudes."

Kui oleks vaja koostada küsimusi James Bondi fännile, siis on loomulikult vaja neid filme hakata läbi vaatama. Samuti ei piisa ainult filmist endast, saab küsida nii osatäitjate ja muusika ning palju muu seonduva kohta.

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad