Jan Uuspõld onu Heinodest: minu arust on nad kangelased ja võlurid!

Stuudio

"Stuudio" saates käis külas koomik Jan Uuspõld, kes on lavalaudadel stand-up etendusega "Kuidas huumor meid elus edasi kannab?".

"Toon näiteid, kuidas mõned mehed on oma täbarast situatsioonist huumoriga üle saanud. Räägin rahast ja vanade ning noorte vahelisest konfliktist. Mitte ükski generatsioon ei pääse sellest," räägib Uuspõld oma stand-up kavast.

Ta lisab: "Tuleb ju noorem põlvkond ja ütleb, et onu Heinod, kaduge minema, te olete ropud ja rõvedad. Toon sinna juurde empaatianoodi: minu meelest vajavad onu Heinod rehabiliteerimist. Minu arust on nad kangelased ja võlurid."

Uuspõld selgitab, et ajal, kui Eesti oli Nõukogude Liidu koosseisus, kulges ka elu täiesti teistmoodi, kui oleme harjunud tänapäeval: "Pidid ise pätt olema, et seal ellu jääda. Minu ema ja isa pidid olema võlurid, sest kui ma tol ajal poes käisin, siis seal oli ühes letis ainult seasaba ja teises letis kärbsemürk. Muud tihti poes ei olnud."

Uuspõllu sõnul tundis ta imestust, kuidas ema oli vaatamata tühjadele poelettidele katnud kodus alati tõelise pidulaua: "Lähen koju ja emal on laual seljanka, hakklihakaste ning lumepallisupp. Need inimesed väärivad suurt aplausi ja kaasa arvatud need onu Heinod."

"Minu isa ja tema põlvkonnakaaslased võeti 18-aastaselt (Nõukogude sõjaväkke) ja öeldi, et nüüd lähed Arhangelskisse, jooksed seal miinus 50 kraadiga palja ülakehaga lume sees ja vabal ajal kuulad roppu sõimu," selgitab ta. 

Uuspõllu hinnangul väärivad sellised inimesed tunnustust, kes suutsid Nõukogude sõjaväest tagasi tulles säilitada terve mõistuse ja moraalinormid. "Need onu Heinod andsid meile üle midagi, millest saime uuesti riigi üles ehitada."

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost, millised naljad rahvale tänapäeval meeldivad ning kas inimestel on võimalik Uuspõldu kutsuda nalja tegema ka sünnipäevadele!

Kommentaarid puuduvad