Isegi elevantidel võib nohu tekkida! Tallinna loomaaed: teeme neile sooja teed meega

Stuudio

"Stuudio" saates uuriti, kuidas Tallinna loomaaia eksootilised asukad tulevaks talveks valmistuvad. Loos peatutakse ka elevantide aediku ees, kes vabas looduses elades talveks valmistuma ei pea. Küll aga käivad Tallinna loomaaias elavad elevandid õues ka lumega ning võivad seetõttu külma saada.

Tallinna loomaaia loodushariduse osakonna juhataja asetäitja Inari Leiman selgitab elevantide aediku ees: "Elevandid looduses talveks ei valmistu või vähemalt selliseks lumiseks talveks nagu meil nad kindlasti valmistuda ei oska."

Ta lisab: "Nad (elevandid) on meie juures elanud juba kuskil 38 aastat. Nad on oma pika elu ja meie juures viibimise aja jooksul ära harjunud ka meie talvedega ja käivad talvel õues. Põhiline on see, et ei oleks väga tuuline ja jäine."

Talveks valmistumisel pakutakse elevantidele neile tavapärast menüüd: heina, oksi, juurvilju ja kõrvitsaid. "Kui elevant külmetab, võib tal ka nohu olla. Siis teeme neile sooja teed meega. Seda joovad nad hea meelega."

Leiman lisab: "Meie töötajad ikka naeravad, et oleme endale kasvatanud põhjamaa elevandid või kasvatame mammuteid, sest meie elevandid on läinud karvasemaks. Nad on aastaaegade rütmiga harjunud ja neile meeldib käia ka talvel väljas lume peal."

Vaata täpsemalt artikli päises olevast videost, kuidas valmistuvad talveks Tallinna loomaaia jääkarud ja Amuuri leopardid! 

Kommentaarid puuduvad