FOTOD JA VIDEO | “Kallite kalorite” võitja Nele Saks taastub maovähendus­operatsioonist

TV3 saate “Kallid kalorid” 2021. aasta võitja võttis ette maovähendusoperatsiooni ning jagab oma teekonda nüüd ka Instagrami kontol. “Stuudio” saates rääkis naine, et vajadusel tasub seda küll kaaluda, kuid tegu on raske protsessiga, eriti just taastumise aspekti silmas pidades.

Kui naisterahvastelt tavaliselt vanuse ja kaalunumbri kohta ei küsita, siis antud saates just selle ümber jutt keerlebki, just kaalunumbri osas. “Stuudios” käis külas 2021. aastal “Kallid kalorid” võitnud Nele Saks, kes käis poolteist kuud tagasi maovähendusoperatsioonil – täna jagab ta oma kogemust kõikide enda sotsiaalmeedia jälgijatega.

Miks Nele nii avatult oma kogemusest räägib? “Ma otsustasin seda sellepärast jagada, et Eestis ei ole lihtsalt inimesi, kes seda jagaksid. On inimesi, kes on läbinud, aga keegi ei jaga ehk siis informatsiooni on väga vähe. Selleks, et teisi aidata, suunata ja võib-olla inspiratsiooniks olla, siis ma mõtlesin, et on lihtsam seda jagada,” ütles Nele.

Vaata fotosid Nelest haiglas!

Paljudele televaatajatele on Nele tuttav juba aastast 2021. mil ta osales saates “Kallid kalorid” ning selle ka võitis. Saates osalemisega õnnestus tal kaotada 17 kilo, mis on tänaseks aga tagasi tulnud.

Kui palju on Nele oma elus varasemalt erinevaid dieete läbi teinud, et jõuda kas ideaalkaaluni või vähemalt kaalu alla saada? “Polegi kunagi n-ö ideaalkaalu tahtnud, aga lihtsalt et alla saada…oi, ma ei tea. Ma olen ikka meeletult teinud. Küll igasuguseid tatradieete, Fitlapi, küll Orgu dieeti, no kõike,” ütles Nele, kelle tippkaal oli 155 kilo. “Praegu on 18 kilo kergem ja ideaalkaal…täpset numbrit ei ole, aga ma tahan, et see oleks kaks numbrit.”

Kas maovähendusoperatsioon oli Nele jaoks viimane õlekõrs? “Jah, lihtsalt enam iseendal ei käinud jõud üle. Kõik dieedid mõjusid, aga nii kui natukene libastusid, tuli see kõik tagasi ja veel topelt.”

Eero ja Nele
Eero ja Nele “Stuudios” — FOTO: TV3

Maovähendusoperatsioonile on võimalik minna igaühel, kuid mitte alati tasuta, vaid oma raha eest. Mille järgi otsustatakse, kes pääseb tasuta operatsioonile ja kes mitte? “Seal on hästi suur nimekiri, mille alusel saab. Esiteks on kehamassiindeks, mis peab olema teatud numbri juures, et sa saaksid tasuta. Siis on ka see, et kui jääb natukene alla, peavad olema kaasuvad haigused,” ütles Nele ja lisas, et tasuline operatsioon maksab umbes 6000 eurot.

Nele rõhutab, et protsess on iseenesest väga pikk. “Ma ütlen kohe, et see on kõigil erinev. Minul lihtsalt väga vedas, mina sain väga kiiresti. See algab sellest, et sa lähed perearsti juurde, siis tema suunab kirurgi juurde ja kirurg suunab erinevate oma ala spetsialistide juurde, et aru saada, kas sa üldse võiksid minna operatsioonile. Kas on võib-olla mingi probleem, mille peaks enne lahendama ja siis alles operatsioonile. Minu teekond algas selle aasta jaanuaris ja kolmandal oktoobril sain opile,” ütles Nele. Enne operatsiooni pidi ta kaks nädalat valgudieedil olema. Operatsiooni kohta ütleb ta, et seda tasub küll kaaluda, kuid tegu on raske protsessiga, tuues esile just taastumise aspekti.

Operatsiooni käigus lõigati Nele maost ära umbes 85% ehk umbes 100 milliliitrine magu jäi tal alles.

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad