Eksklusiivne intervjuu! Maailmakuulus motivatsioonikõneleja külastas Eestit ja avaldas, kuidas elada õnnelikumat elu

"Stuudio" saates andis avameelse intervjuu ilma jäsemeteta motivatsioonikõneleja Nick Vujicic, kes on tänaseks vaatamata oma füüsilistele puudustele inspireerinud juba miljoneid inimesi. Mida on tal meile öelda, et elada õnnelikumat elu?

Nick Vujicic on Serbia juurtega austraaallane, kes sündis siia ilma käte ning jalgadeta.
Vaatamata füüsilistele piirangutele, on julgus ja sihikindlus võimaldanud tal saada üheks võimsaimaks motivatsioonikõnelejaks maailmas. Nick on esinenud 80 riigis ja mõjutanud oma kõnelustega miljoneid inimesi. 

Esmakordselt väisas Nick ka Eestit ja selge on see, et niivõrd positiivne ellusuhtumine ei tulnud temani üleöö. "Ma olin lapsena ja varajases puberteedieas ellujäämisrežiimis. Sain oma õppetunnid, aga sain aru, et mul on valik. Mu vanemad ütlesid mulle, et ma oleksin tänulik selle üle, mis mul on, mitte ei oleks vihane selle peale, mida mul ei ole. Samuti ära hinda inimesi nende välimuse järgi või isegi kuidas nad sind kohtlevad. Isegi need inimesed, kes sind halvasti kohtlevad, on ise piiratud ja hingelt katki, mida sa ei pruugi näha," räägib Vujicic. 

Inspiratsioon motivatsioonikõnelejaks saada tuli Vujicici kooli koristajalt, kes tundis, et mehel on oma lugu, mida ta peab maailmaga jagama. "Ma arvan, et paljud inimesed on õnnetud seetõttu, et me oleme ümbritsetud sotsiaalmeediast, meediast, filmidest ning arvame, et me peame ilusamad välja nägema ja vajame kaaslast, et tunda armastust või et me peame saavutama midagi. Ma arvan, et me oleme päris palju ümbritsetud kiusamisest ja survest," arutleb Nick, miks paljud inimesed õnnetud on. "Kui sa mõõdad oma õnne ajutistes asjades, on ka su õnn ajutine."

Nick soovitab selle vältimiseks sotsiaalmeediast pausi teha, et mõista, kuivõrd sõltuvuses me sellest päriselt oleme. Ta ei usu, et me peaksime teesklema, et me oleme õnnelikud, sest äärmiselt lihtne on sattuda hoopis depressiooni ja ärevuse küüsi. Tuleks taaselustada tõeline sõprus, mis aitab võõrutada sotsiaalmeediast.

Vujicici on ise nelja lapse isa ja õnnelikus abielus. Kuidas kasvatada õnnelikke lapsi? "Ma vaatan neile iga päev silma ja ütlen, et armastan neid ja et nad on ilusad. Nad õpivad, mis on austus, mis on au ja mis on andestamine, mis on arm, lahkus. Kui nende vanematel on tõeline ja armastav suhe, mitte nad ei ole lihtsalt abielus, vaid päriselt sõbrad," loetleb Nick. Lisaks avaldas ta kolm erilist küsimust, mida nad abikaasaga teineteiselt iga kuu küsivad.

Mis on Nicki sõnul viis asja, mida inimesed peaksid tegema, et neil oleks õnnelikum elu? "Esimeseks asjaks võiks teha nimekirja kümnest asjast, mille eest nad on tänulikud ja lugeda seda kõva häälega endale ette. Teisena võiks kirja panna viis kõige hullemat hetke viie viimase aasta jooksul ja olla tänulik, et ei läinud hullemini. Kolmandaks võiks aidata kedagi hädas. Neljandana võiks käia nõustamises ja rääkida, mida sa parasjagu läbi elad. Viiendaks meenuta, kui pika tee sa oled tulnud ja kui kaugele sa oled jõudnud."

Vaata täispikka intervjuud Nick Vujiciciga "Stuudio" videoloost!

Kommentaarid puuduvad