Oma elu esimese filmirolli teinud 11-aastane Kimi: vaatasin ennast ekraanilt, et kas see olen ikka mina

Kimi ja Laura

“Seitsmestes” käisid külas sel nädalal kinodesse jõudva uue Eesti mängufilmi “Tagurpidi torn” režissöör Jaak Kilmi ja oma esimesed filmirollid teinud lapsnäitlejad Laura Vahtre ning Kimi Reiko.

Laura ja Kimi valiti filmirolle täitma ligi 500 lapse seast, kes castingul käisid, teatas Kilmi. Režissööri sõnul on tal väga hea meel, et tal õnnestus lastega koostöös need rollid luua.

13-aastase Laura ja 11-aastase Kimi jaoks oli tegemist esimese filmirolliga ning nad pidid täitma pahalase rolle.

Kimi meelest osutus see aga küllaltki suureks väljakutseks. “Suhteliselt raske, kuna ma tegelikult ei tee nii palju pahandust,” ütles Kimi, kuid lisas, et see oli mõnes mõttes lahe ka.

“Minu arust oli hästi mõnus mängida seda pahalast,” arvas Laura ning ütles, et ka kinoekraanilt vaatas ta ennast väga hea tundega.

Režissöör kirjeldas, kuidas enne võtteperioodi oli neil lastega poolteist kuud näitlemise väljaõpet. “Teksti õppimine on üks asi, aga teine asi on see, kuidas sa teksti annad, et see tekst saaks sinu omaks,” meenutas režissöör, millega tööd tehti. 

Filmiesilinastusel jälgis Kimi enda sõnutsi, milline ta seal filmis oli. Filmi jaoks tuli poisil juuksed ära lõigata ning seetõttu oli tal ennast ekraanilt võõras vaadata. “Kõik see soeng ja kõik oli nii erinev, ma vaatasin ennast, et kas see olin ikka mina,” tõdes Kimi lustlikult. 

Vaata intervjuud Jaagu, Laura ja Kimiga lähemalt videost:

TV3 käis kohal ka filmi esilinastusel, kus tehti intervjuud nii stsenaristi, produtsendi kui ka režissööriga ning arutleti, millest film räägib ja kuidas filmi idee sündis.

Vaata reportaaži esilinastuselt videost:

Kommentaarid puuduvad