Reklaam sulgub sekundi pärast

Läbirääkimised venivad: streigid Hollywoodis ähvardavad Emmy auhinnagala varju jätta

Streik Hollywoodis
Streik Hollywoodis — FOTO: AFP/Scanpix

Hollywoodi kirjanike ja näitlejate korraldatud streigid võivad Emmy'ide auhinnatseremooniat varjutada ning matta filmistuudiote rõõmuhõisked.

Kuna näitlejad, kirjanikud ja stsenaristid Hollywoodis streigivad, on üsna ebamugav aeg Emmy auhindade jagamiseks. Tavaliselt palju rõõmu pakkuv üritus ei ole väga heale ajale sattunud, sest suur osa Hollywoodist on suletud. Rohkem kui 11 000 tele- ja mängufilmide kirjanikku on streikinud 85 päeva. 160 000 näitlejat esindav ametiühing on Hollywoodi suurte stuudiotega pidanud läbirääkimisi üle kuu ja kuna parema kokkuleppeni ei jõutud, on ka näitlejad ühinenud protestiga. 

Kirjanikud ja stuudiod pole läbirääkimiste laua taha naasnud pärast seda, kui läbirääkimised mai alguses läbi kukkusid. Kuna kokkuleppes jäävad osapooled üksteisest kaugeks, võib see tähendada, et 18. septembriks kavandatud Emmy tseremoonia võib edasi lükkuda.

Muidu oleks suur rõõm tähistada sel aastal paljude äärmiselt heade seriaalide loomist ja andekate näiltjate tööd. Eriti seda HBO teleteenusel.

HBO domineerib Emmy kandidaatide seas oma eliitkolmikuga “Pärijad”, “Valge Lootos” ja “Viimased meie hulgast”, kuid käimasolev kirjanike ja näitlejate streik varjutab HBO rõõmsat tähistamist.

"Pärijad" on juba kaks aastat järjest võitnud parima draama kategoorias. Samuti on parimate näitlejate kategoorias mitu seriaalis osalejat nagu näiteks staarid Brian Cox, Jeremy Strong, Sarah Snook ja Kieran Culkin.

"Valge Lootos" ja "Viimased meie hulgast" on tõenäoliselt samal heal positsioonil "Pärijate" kõrval võitma parima draamaseriaali auhinda. Just selles kategoorias on HBO on võitnud viimasest kaheksast aastast kuuel, kuid võimalus, et tööstusharu on kahe streigi tõttu nõrgenenud, võib see kandidaadiks nimetatute rõõmu pärssida ja varjutada Foxi võrgus 18. septembriks kavandatud tseremooniat. Enamiku auhindade jagamise telesaadete jaoks oluliste kirjutiste väljasaatmine toimub nüüd 10. nädalal ja kuna uusi läbirääkimisi streiki alustanud stsenaristidega pole plaanitud, ei ole protestil ka lõppu näha.

Vaata kõige rohkem Emmy nominatsioone noppinud seriaali "Pärijad" Go3-st!

Samuti saab samast teleteenusest vaadata teisi nomineeritud HBO seriaale nagu "Viimased meie hulgast" ja "Valge Lootos"!