Reklaam sulgub sekundi pärast

VIHJED | Vaata ja paku, kes peidavad end maskide all!

Johanna Alvin

Anna oma hääl ja arva, kes on peidus maski all
Anna oma hääl ja arva, kes on peidus maski all — FOTO: TV3

"Maskis laulja" saade on hoogsalt alanud ning selle kevade suurim saladus rullub televaatajate silme all vaikselt lahti. Mõtle detektiividega kaasa ning arva, millised kuulsused võivad maski all peituda!

Saunaviht

Saunaviha videos võis näha palju erinevaid elemente, mis peaksid jagama televaatajale ning detektiividele vihjeid peidetud inimese identiteedi kohta. Klipis oli näha saunalava, Euroopa kaarti ja suurt STOP-märki. Lisaks rääkis Saunaviht palju saunas käimisest, kuhu ta kavalalt peitis vihjeid oma harrastuste ja kommete kohta.

Liina Kanarbiku arvates on tegu inimesega, kes on käinud Euroopas, saanud keeled suhu ja kellele ilmselgelt meeldib käia saunas. Lisaks sõnas Liina, et laulu valik "Play that Funky music" võib näidata, et tegu on rohkem šõumehega kui lauljaga.

Ines kahtles aga selles, kas tegu on laulja või hoopis kellegagi, kes oskab hästi teeselda lauljat. "Tundus, et see hääl ei ole päris igapäevaselt muusikuna lava peal esineva inimese hääl." Naine lisas, et kuna vihjete videos näidati Euroopa kaarti, siis ehk on tegu poliitikuga.

Mart Sander aga sõnas kindlalt, et tema teab, kellega tegu on. "Need vihjed olid kõik nii lihtsad. Oli Euroopa kaart, oli saun, oli puhastus, oli STOP-märk ka - väga tähtis ja kes nüüd ei suudaks neid ühendada?" Mart ütles, et pikalt pole vaja vaeva näha, kui vaadata laulja kehakeelt, häält ning vihjeid. 

Kristjan Jõekalda kiitis aga maski all peitjat, kes suudab oma häält väga hästi varjata ning ajada kohtunikud segadusse."See pole tema hääl. Ta on palju peenikesema häälega." Lisaks arvas Kristjan, et STOP-märk näitas seda, et maski all on keegi, kes on kodune ning ei käi enam kusagil. 

Detektiivid küsisid Saunaviha käest ka ühe küsimuse, et saada rohkem informatsiooni. "Kas me oleme varem kokku puutunud?" küsis Kristjan. "Vähe sellest - ühega teist laulame lausa ühel muusikaalbumil," vastas Saunaviht kelmikalt.

Stuudiopublik Saunavihta edasi ei hääletanud ning tegelane pidi jagama enda kohta veel ühe vihje. Saladuslikus seifis, mille Saunaviht avas, peitus flööt. 

Saunavihaks kehastunud kuulsus võis detektiivide arvates olla kas Allan Muuk, Jaagup Kreem, Priit Toobal, Heimar Lenk, Urmas Reinsalu, Valter Soosalu või Urmas Paet.

Saunaviht
Saunaviht — FOTO: TV3
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kiisu

Kiisu videost oli kohe mõista, et tegu on elegantse, kuid veidike ka bravuurika inimesega. Kiisu näitas maja tagaaeda, kus oli terrass mugavaks puhkamiseks, kuid Kiisu sinna minna ei tahtnud. Videos oli näha veel kuivatatud kala, medalit ja liblikatiibu. Tegelane avaldas enda kohta ka detaile, mis olid kavalalt teksti sisse peidetud. Kiisu rääkis, et ei karda ühtegi väljakutset ning võib vajadusel näidata ka kaitsvalt küüsi.

Ines märkas koheselt, et Kiisu tundis end laval väga hästi. "Käed liikusid väga orgaaniliselt ja tunne on selline, et ta on varem ekraanil olnud, kuigi vihjevideo tekitas pigem sellise tunde, et tegu on äkki seltskonnadaamiga." Ines arvas, et Kiisu figureerib meedias ehk muude tegudega kui laulmisega. Etteaste oli aga lauljanna meelest nii hea, et ei välista võimalust muusikust.

Mart Sander aga sõnas taaskord kindlalt, et ta teab kellega on tegu. "Ma olen temaga ise temaga koos ka laval olnud. Ta ei ole laulja, aga ta laulab hästi." Mart märkas ka, et videos eksponeeritud medal, ei olnud tavalise medali moodi. Lisaks tõi ta välja ka liblikatiivad, mis viis Mardi mõtted uitlema eelmise hooaja osalise Liis Lusmäe peale, mis võiks viidata, et tegu on mõne teise TV3 uudisteankruga. Kuivatatud kalad aga jällegi andsid Mardile vihje, et tegu võib olla hoopis ühe ujujaga, kes on spordimaailmas väga tuntud kaunitar.

Kristjan Jõekalda tundis koheselt, et tegu on sportlasega, kes tunneb end nagu kala vees. Jõekaldale ei andnud aga rahu Kiisu müts. "Miks tal on samasugune müts peas nagu "Kardemoni linna rahvas ja röövlite" kordnikul? Vat see segab!"

Linna Kanarbik mõtles, et ehk on tegu inimesega, kellel on elus väga palju rolle, mis seletas liblikatiibu, medalit ning Kristjanile murettekitavat mütsi. Kanarbik pakkus, et tegu on hoopis näitlejaga.

Detektiivid küsisid Kiisult ka ühe lisaküsimuse. "Kuidas sina õigeks ajaks siia jõudsid?" küsis Liina. Kass vastas küsimusele keerutades: "Eks mul on palju häid sõpru. Isegi üks teist on mul aidanud kunagi rattad alla saada."

Stuudiopublik hääletas Kiisu edasi ning rohkem vihjeid tegelane enda kohta avaldama ei pidanud.

Detektiivide arvates võis Kiisu kostüümi taha peituda Brigitte Susanne Hunt, Merle Liivand, Eneli Jefimova või Saara Pius.

Kiisu
Kiisu — FOTO: TV3
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Vampiir

Vampiir näitas oma videos palju imelikke elemente, mis vampiiridega üldse kaasas ei käi - kapsapea, veetoru ja kullakang. Tegelane avaldas oma tekstis, et paljud inimesed narrivad tema nime või annavad talle erinevaid hüüdnimesid. Lisaks ammutab ta energiat sellest, mida inimesed kiirgavad ning just see hoiab teda aktiivsena. Vampiir tahab aga televaatajatele ning detektiividele näidata, miks just tema peaks kuuluma teleajaloo kullafondi ning lubab tuua lavale surematuid esitusi.

Kristjan Jõekalda luges esitusest välja, et see mees naudib lava ning on sinna lausa sündinud. Jõekalda märkas ka, et Vampiir ei ole väga pikk, mis meenutas talle tema sõpra Jaagup Kreemi. Videos nähtud vihjete põhjal tõi Kristjan ka välja, et tegelane soovib saada kuulsaks ning tal on ilmselt palju raha. Lisaks nokkis videos Vampiir oma hammaste vahelt lihatüki ning viskas selle ära. Sellega tõi Jõekalda poliitikast kohe paralleeli ning pakkus, et Kaja Kallas võib sellel tegelasel hammaste vahel olla.

Liina Kanarbik tõi välja, et videos nähtud peakapsas võib olla vihje hoopis saatana kapsale ehk kanepile. "Kogu see pime ja hämar tegevus ning see varjude mäng ja althõlma tegevused, millele ta oma vihjeklipis viitas... Minul on lõhn üleval, aga see ei ole selline, mis suitseb."

Ines arvas algselt vihjete põhjal, et tegu on ettevõtjaga, kellele on palju raha, aga Vampiiri poolt esitatud reibas etteaste tekitas Inesele tunde, et tegu on hoopis näitlejaga. "Tegemist on lavainimesega. Seda on näha."

Mart Sander nõustus Inesega, et tegu peab olema lavainimesega ning on ka kindel, et tegelane peab tantsuoskusi vaadates ikkagi olema noor. "Ta oli selles tantsurühmas ja püsis ülitäpselt sees. Laulja ilmselt ei ole, aga häälevalitsus on hea, mistõttu lähen ka mina sinna näitlejate teed." 

Detektiivid küsisid Vampiirilt tema eriala kohta. "Kui kõva tegija sa oled omal erialal?" küsis Mart Sander, millele Vampiir andis üsnagi ainulaadse vastuse. "Mind on pärjatud auhinnaga, mida pole ühelgi teisel eestlasel."

Stuudiopublik hääletas Vampiiri edasi ning rohkem vihjeid tegelane enda kohta avaldama ei pidanud.

Detektiivid pakkusid, et Vampiiri kostüümis on Teet Margna, Lauri Läänemets, Priit Võigemast või Meelis Atonen.

Vampiir
Vampiir — FOTO: TV3
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kommentaarid puuduvad