Reklaam sulgub sekundi pärast

Tutvumisportaalist suhet otsinud naine sattus ahistaja otsa: maksan enda vea eest

Johanna Alvin

"Märgatud Eestis" saates jagab oma lugu ahastuses Merike, kelle tutvumisportaalist leitud suhe on muutunud naise jaoks õudusunenäoks. Mees, kes alguses normaalne tundus, jagab Merikese infot veebis ja jälitab teda, mille tõttu on naine isegi politseisse pöördunud.

"Märgatud Eestis" saates räägib Merike, et kohtus tutvumisportaalis ühe härraga, kes ei leppinud nende suhte purunemisega ning naist seejärel julmalt ahistama hakkas. Lugu on võtnud lausa sellise pöörde, et suvalised mehed ilmuvad naise ukse taha, et teda ähvardada.

Merike meenutab, kuidas ta härraga üldse tutvus ning alguses oli tärkav suhe üsnagi meeldiv. "Tutvusin temaga netiportaalis. Suhtlesime päris pikalt - nädal või kaks. Kutsus enda juurde, tuli järgi mulle ja muidugi ma lähen. Muusikat kuulasin ja ajasime seal juttu ja kõik oli okei." Kokku käis ta mehe juures kaks korda. "Ma lõpuks ütlesin, et ma rohkem ei taha tulla, et mul oma elu ka. Selle peale ta aga solvus ja mõned päevad hiljem helistas sõber mulle ja küsis, mida ma jagan sotsiaalmeediasse. Ma ei teadnud mitte midagi. Nii ma jäingi sõpradest ilma."

Merike nimelt avastas, et tema nime alt oli saadetud rohkelt kuvatõmmiseid tema ja tema uue meestuttava sõnumitest. "Ta häkkis mu telefoni sisse. Sõnumitesse ja e-maili. Lisaks Facebooki, kust ta jagaski kõikidele minu sõpradele edasi, mida me olime omavahel rääkinud. Igasuguseid asju ju räägitakse."

Merikese ja mehe omavahelisi vestlusi, nii tavalisi kui ka intiimseid, said lugeda mitmed tema sõbrad ja sugulased. "Kuidas oleksin ma pidanud teadma, et ta jagab selliseid asju ja minu sõnumeid edasi?" Härra saatis kõigile Merikese kontaktidele nende eravestlusi ja mitmed tuttavad otsustasid sõprusele lõpu teha.

Sõnumite jagamine polnud aga ainus, millega mees hakkama sai. Ta jagas ka kõikidesse tutvumisportaalidesse Merikese infot ja pilte. "Iha.ee'sse pani üles. Kõik helistavad. Ma ei saanud alguses aru, mis toimub!" Mees ka ähvardas Merikest, et jagab tema infot edasi mujale. Naise ukse taha ilmusid isegi kaks meest, kes olid väidetavalt Merikese poolt küllakutse saanud. "Üks tüüp sai aru ja teine ütles ka, et see kuulutus tunduski nii kahtlane." Kuulutuse juures oli kirjas kogu Merikese info: telefoninumber, täpne aadress ja muu. 

Merike on tänaseks äärmiselt hirmul, kuna mees on ähvardanud naise elu ära rikkuda. "Ta ei lõpeta mitte kunagi. Ma tahan temast lahti saada," sõnab naine nuttes. "Ma tegin ühe vea ja nüüd maksan selle eest."

Mees käib ka Merikest eri paikades jälitamas ja ootab naist ta kodu juures. "Ma ei julge vahel isegi uksest välja minna, sest äkki tuleb mulle vastu." Naine pöördus ka politsei poole, kus korravalvurid kogu olukorra fikseerisid. "Veebipolitseinik kirjutas mulle ning soovitas mees ära blokeerida. Ta võtab ju järgmise numbri ja teeb järgmise konto. Tal miljon kontot juba," sõnab Merike ahastusega.

Saatejuht Taavi Libe võttis järgneval päeval Merikese auto peale ning koos mindi härrat otsima, et teha ahistamisele kaamerate ees lõpp. Koos sõideti Viljandimaal ringi ja lõpuks leitigi mees üles, kes ootuspäraselt kogu lugu eitas. 

Vaata saatest "Märgatud Eestis", kuidas Merikese ja tema meestuttava taaskohtumine möödus!

"Märgatud Eestis" on eetris igal esmaspäeval kell 20.00.

Kommentaarid puuduvad