Ennekuulmatu! Remonditöökoda keeldub katkist sõidukit parandamast: sa ei saa kliendi autosid hullemaks teha!

Johanna Alvin

Selle nädalases “Märgatud Eestis” saates tõi perekond oma auto remonti, kuid tagasi saadi täiesti sõitmiskõlbmatu sõiduk. Autoremonditöökoda aga keeldub masinat parandamast ning käsib sõiduk oma platsilt eemaldada. Kuidas on aga võimalik seda teha, kui auto on sõites ohtlik?

Terve auto antakse vigasena tagasi

Viljar ja Jane tõid oma sõiduki autoremonditöökotta murega, et ABS-tuli järjekindlalt põleb. Säärase märgutule põlemine tähendab, et piduritega on mingi probleem ja kiiresti peab pööruma autoteenindusse. Viljar panigi siis aja remondiks kinni, viis oma sõiduki kohale, kuid kui ta auto taas kätte sai, oli masin täiesti sõitmiskõlbmatu. 

“Minnes autole järgi, ei olnud auto enam sellises konditsioonis, mis ta tuues oli. Ei olnud võimalik sõita enam. Autol lõid pidurid peale kogu aeg ja sõidu ajal suvalisel ajal, kas siis veojõukontroll rakendus, ma ei oska seda öelda ja nemad väitsid, et ei teinud autole midagi,” selgitas Viljar olukorda. Kohale tulles auto veel sõitis ja midagi hullu sõidukil peale märgutulede põlemise viga ei olnud. 

Kogu “remondi” eest küsis autoremonditöökoda 20 eurot, mis Viljari sõnul on täiesti olematu summa, arvestades seda, et auto viibis töökojas poolteist päeva. 

Töökojast minema sõites, jõudis Viljar, vaid paarkümmend meetrit sõita kui auto tuksi läks ja enam pidama ei jäänud. “Viisin tagasi, ütlesin: “Tehke see auto korda, see ei ole enam auto!”. Ta ütles, et nemad ei ole mitte midagi autole teinud. Mitte midagi teinud poolteist päeva. Midagi ei ole teinud. Ütlesin: “Tule ja proovi!”. Istus peale ja ütles: “Jah, teeb jah sellist asja” nagu mina talle eelnevalt väitsin, aga nemad väitsid, et nemad pole mitte midagi teinud,” kirjeldas Viljar, kuidas üldse konflikt alguse sai.

Kui teed, julge tunnistada!

Viljar sai töökojalt sõnumi, et vead on likvideeritud, märguandetuled enam ei põle ning auto on järeletulemiseks valmis. “Viga oli kordi hullem!”

Jane märkis ka, et autotöökoda oli kritiseerinud üldse auto parandamissoovi. “Miks sa nii vana autot remondid? 20 aastat vana auto. Laadasid tehakse ka korda ja pole probleemi,” kirjeldas Jane.

“Ma arvan isiklikult, et nad on ise seal midagi ära torkinud,” on Viljar kindel ja koos Taaviga minnakse töökojalt selgitusi küsima.

Töökoja ees seisab Viljari ja Jane BMW. “Nädal tagasi seisis sama koha peal,” märkis Jane.

Remondifirmast aga keegi oma näo ja nimega kaamera ette tulla ei soovi.

Mees, kellega ukse vahelt räägitakse, väidab, et auto on terve ning võib ära viia. Sõneluse käigus väidab töökojaesindaja, et proovisõidu ja muu säärase käigus oli kõik korras, kuid Viljar tuli autole järele veel enne kui sõiduk peale diagnostikat masinate pealt taas alla lasti, seega proovisõitu ei saanud ju toimuda.

“Me keeldume tegemast, kui inimene tuleb ja usaldust ei ole ja me oleme öelnud sulle, et tee palun seda autot kuskil mujal! Te tahate süüdistada! Mis te tahate?” küsib remondimees.

“Et sa oma süüd tunnistaksid, et sina oled selle auto selliseks teinud!” tõstab Jane häält. Töökojaesindaja jääb endale kindlaks ja soovib, et Viljar oma masina lõpuks ära viiks.

Las Taavi proovib!

Töökojaesindaja taob nui neljaks, et auto on korras ja sellega saab sõita. Koos otsustatakse, et las Taavi proovib.

Autos ei taju Taavi aga midagi. Küll proovitakse aeglaselt ja siis kiiremalt sõita, kuid auto tundub korras.

“Mul on sihuke tunne, et see auto on korda tehtud!” sõnab Viljar ja ronib rooli taha.

Viljargi proovib ja auto sõidab. Koos arvatakse, et on võimalik, et töökoda ehmatas Taavi tulekust ära ning üleöö tehti auto korda. 

Lugu läbi ja teed lähevad lahku!

Kuid nagu elus ikka… ära hõiska enne õhtut!

Veel enne kui Taavi minema jõuab minna, on Viljar ja Jane tagasi ning sõiduk taaskord ei tööta. Naine tormab autost välja ja karjub esindaja peale.

“Oi kui naljakas on! Tule ja sõida selle autoga! See ei sõida!”

Proovitakse uuesti ning Taavi tõdeb, et see pole kindlasti normaalne, kuidas see auto toimib. Nõutakse uusi selgitusi.

“Sa ei saa ju kliendi autosid lihtsalt hullemaks teha ja lihtsalt süüdimatult käsi laiutada!” sõnab Viljar pahaselt ning esindaja jälle omakorda nõuab vastust, miks perekond oma auto üldse sinna viis.

“Te tõite katkise auto siia ja tahate nüüd tervet tagasi saada!” 

“Me tõime katkise auto sulle parandada, millega sa ei saa hakkama!” virutab Jane vastu.

Esindaja sõnab, et nemad tegid diagnostika ja kõik. 

“Ma ei tulnud siia diagnostikat tegema! Kus on see härra, kellega ma kokku leppisin tööde aja?” küsib Viljar vastu.

Viige oma auto ära või me viime selle ise ära!

Palju sõnu lendab, tuuakse tööde väljavõtt paberil, aga tegelikku selgust ei saa keegi.

Viljar aga küsib esindajal auto neile siis koju viia, kui mees usub, et sellega on turvaline sõita. 

“Praegut on vastus selline… Palun viige oma auto siit ära ja kui see ära pole täna viidud, ma lasen ta ära viia siit! Me oleme oma teenuse teinud…,” kuid esindaja ei jõua oma lauset lõpetada enne kui Viljar juba vahele segab ning sõnab, et tegelikult ju midagi tehtud ei ole.

Remonditöökoda kokkuvõttes otsustas, et kuna asi puhuti nii suureks ja neile mingit usaldust ei näidata, siis nemad ka autot parandada ei plaani.

Vaata kogu lugu videost ja otsusta ise, kellel on selles konfliktis õigus!

Kõiki “Märgatud Eestis” osasid saab vaadata TV3Play-st!

Kommentaarid puuduvad