Reklaam sulgub sekundi pärast

Mida teha veibilembeliste õpilastega? Koolidirektor: diileri leidmisel kaasame politsei

Veipimine on võtnud võimust nii tänavatel kui ka koolides ning seda armastavad ka alaealised. Kooli tualetid täituvad järjest rohkem magusa lõhnaga. Kas ja miks ühekordsed e-sigaretid tuleks ära keelata? "Laseri stuudios" ütles Järveküla kooli direktor et kui diiler avastatakse õpilaste hulgast, kaasatakse kohe politsei, kuna ainult koolil endal palju võimalusi ja õigusi sellise probleemiga tegeleda pole.

Koolidirektor Triinu Luiga tõdes saate alguses, et ilmselt kahtlustab ta vahel koolitualettides veipimist ka ilma asjata, sest tütarlapsed on harjunud seal ennast ka lõhnastama. Kas see on selleks, et veipimist peita? "Nad ise väidavad, et siiski mitte, aga meie kahtlus on see, et see võib olla veibi peitmiseks."

Vapista tegevjuhi sõnul tehakse nende kauplustes pidevalt nii nende enda korraldamisel kui ka politsei poolt kontrolloste ning alaealistele e-sigarette ja maitseid ei müüda.

Riigikogu liige Tanel Kiik tõi esmalt välja, et e-sigarettide turuletulekuga räägiti, et nüüd hakatakse n-ö vanakooli suitsetajaid ümber harjutama. "Tegelikkuses mingil määral võib-olla see ka toimunud. Aga suurel määral on juhtunud, see, mida toona terviseeksperdid hoiatasid, et noored hakkavad neid erinevaid kõikvõimalikke maitseid ja lõhnu kasutades, uskudes, et võib-olla kuumutatud toode ei ole nii kahjulik, kui tavapärane sigareti toode. Kuigi ka siin võib vaielda, sest keemilisi ühendeid, mida inimene sisse hingab, on seal mustmiljon," ütles Kiik ja lisas, et antud turg on hakanud ennast justkui ise korraldama ning e-sigarette tarvitavate noorte hulk on kasvanud.

Tanel Kiik rõhutas, et kahte ohtlikku asja võrreldes ning selle üle vaieldes, kumb ikka natukene vähemohtlikum on, pole adekvaatne debatt. Samuti tõi ta välja, et kuumutatud tubakatoodete puhul polegi veel võimalust pikaajalisi mõjusid hinnata ning targem on nendest toodetest hoiduda.

Kes ikkagi alaealistele e-sigarette müüvad? On teada, et tihtipeale on diileriteks õpilased ise. Eelmise aasta kevadel eetris olnud "Laseri" saates püstitati samuti küsimus, mida sel juhul teha. Rakvere Riigigümnaasiumi õppejuht Mihkel Kangur tõdes toona, et koolil sellisel juhul väga palju võimalusi pole ning ka väljaviskamine suures plaanis probleemi ei lahendaks. "Kui me ta välja viskame, mis siis muutub? Kas ta jätab need müümata ja lapsed jätavad need ostmata? Ei jäta ju. Tegelikult me ei saa lükata kooli peale kohustusi, millega kogukond ise hakkama ei saa."

Mis juhtub alaealise diileriga Järveküla koolis vahele jäädes? "Sel juhul me kaasame kohe politsei. Ühtegi koolijuhti esiteks ei ole vaja harida, kas veip on kasulik. Me keegi ei ole illusioonis, et see on kasulik. Me teame, et see on kahjulik. Kui meil jääb keegi vahele konkreetselt edasimüümisega, siis me kaasame kohe politsei," ütles koolidirektor ja lisas, et politsei on ka koolis selles asjus käinud.

Vaata lähemalt päises olevast videost! Rohkem infot "Laseri stuudio" saate kohta saad SIIT.

Kommentaarid puuduvad