Reklaam sulgub sekundi pärast

“Kurikuulus” uks Titanicu filmist müüdi oksjonil ulmelise summa eest maha

Hollywood Reporter

"Titanicu" stseen — FOTO: kuvatõmmis Youtubest

"Kurikuulus" uks "Titanicu" filmist, mille peal ulpides pääses Kate Winsleti kehastatud Rose jäisest surmast ja kuhu Leonardo DiCaprio tegelane enam peale ei mahtunud, müüdi äsja oksjonil ulmelise summa eest maha. See teeb sellest kõige kallima filmirekvisiidi läbi aegade.

Puidust uks, mis figureeris 1997. aasta hittfilmi "Titanic" lõpustseenides, müüdi Heritage Auction Treasures oksjonil maha rekordilise 718,750 dollari eest maha. See teeb sellest kõige kallima filmirekvisiidi läbi aegade, ületades isegi Indiana Jones'i ikoonilist piitsa. 

Oksjonil märgiti, et kuigi seda nimetatakse sageli ukseks, oli see tegelikkuses vaid osa ukseraamist just esimese klassi salongi sissepääsu kohal.

Kõnealune uks on aastate jooksul fännide seas tuliseid vaidluseid tekitanud. Nimelt usuvad mitmed, et nii Rose kui Jack oleksid mõlemad selle peale mahtunud, ent filmis jäi selle peale ulpima vaid Rose. Kui film tähistas 25. aastapäeva, võttis James Cameron režissöör asjad enda kätte ja viis läbi testi, et antud hüpoteesi kontrollida. "Jack oleks võib-olla ellu jäänud, aga seal on palju aspekte... Ma arvan, et tema mõte oli, et ta ei tee mitte ühtegi liigutust, mis võiks Rose'i elu ohtu seada. Ja see oli 100% karakterile omane," sõnas Cameron.

Samal oksjonil müüdi maha ka Winslet'i filmi lõpuosas kantud šifoonkleit 125,000 dollari eest. Lisaks müüdi oksjonil veel mitmeid teisi filmirekvisiite, sealhulgas näiteks Harrison Fordi kasutatud piits Indiana Jones'i filmides ja Tobey Maguire'i must kostüüm filmist "Spider-Man 3".

Loe lähemalt väljaandest Hollywood Reporter.

Kommentaarid puuduvad